Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 146
Old wine = old cork

Old cork = risk of crumble

Risk of crumble =cork in wine

Cork in wine =unhappy customer who spent 15k

Then factor in the fact by ruining the bottle. Some dodgy arsehole cant steal it. Put in some 5.99wine and then try sell it for 15k afterwards. You know... because the world is full of scamming arseholes.


https://www.reddit.com/r/Damnthatsinteresting/comments/ru52iy/opening_a_15000_bottle_of_petrus_1961_with_heated/hqwy6o0?utm_medium=android_app&utm_source=share&context=3
@Kismeth: wino leżakuje w poziomie, żeby korek był cały czas mokry. Jeżeli trzymasz whisky czy jakikolwiek inny, mocny alkohol to wtedy butelka musi stać bo alkohol niszczy korek. Suchy korek od wina sprawi, że przy otwieraniu korkociągiem rozpadnie się na wiórki i zanieczyści całe wino.
Korek może mieć w sobie różne pasożyty i drobnoustroje i przypadkowe zjedzenie kawałka może spowodować zatrucie pokarmowe.
Dużo producentów wina, tych droższych również, stosuje korki kryształowe
Dużo producentów wina, tych droższych również, stosuje korki kryształowe lub nakrętki twist-off takie jak w wódce


@naut: ja nadal nie rozumiem, czemu te metalowe nakrętki to nadal nie jest standard. XD Nienawidzę użerania się z korkami, wina z nakrętkami po prostu odkręcam, a jak chcę schować, bo np. nie wypiłem całości, to zakręcam i chowam do lodówki, a nie użeram się z wbijaniem korka na powrót.