Wpis z mikrobloga

nikt tak naprawdę nie sprawdza kto i gdzie kupił obrazy

choć główne machlojki to się uprawia na sztucznym zawyżaniu cen


@jPaolo2: Ale konkrety, skoro mówisz o sztuce wyższe i wpływu małej kliki na ceny, to siłą rzeczy mówisz o topowych dziełach sztuki za grube pieniądze. Stąd moje pytanie w jaki sposób tak wypierzesz pieniądze? Przecież skarbówka od razu zwróci uwagę na jakąś dziwnie wysoką sprzedaż i zapyta kupującego skąd miał kasę.
@Okcydent: @jPaolo2: bzdura. Sztuką można nazwać wszystko. Performensy z wtłaczaniem sobie przez artystę farby do odbytu, a następnie jej wypierdywanie na płótno też. Kiepskiej jakości, przeintelektualizowaną, opartą wyłącznie na kontrowersji? Być może. Ale jednak, sztuką.

Spekulacja cenami, i kreowanie wizji sztuki to coś zupełnie innego.
taguj #sztuka, bo z dużą dozą pewności powiem że trzy obrazy poniżej są sprzed II WŚ, niech ktoś mnie upewni.


@loginnawykoppl:

dwa - środkowy to Klee, prawy to neoplastycyzm, który ukształtował się w okresie międzywojennym (prawdopodobnie van Doesburg)

lewy to Seyed Asadollah Shariatpanahi

a na górze w prawym górnym rogu Kruseman - malarz-rzemieślnik, który robił portrety a nie żaden artysta
aegypius - > taguj #sztuka, bo z dużą dozą pewności powiem że trzy obrazy poniżej są ...

źródło: comment_1641162846DOwtLIz7WQimoJl9io3cZx.jpg

Pobierz
@szzzzzz: To przemyślenie to owoc mojej zeszłorocznej podróży do Włoch. Zwiedziłem kilka miast - praktycznie w każdym widziałem czy to dzieła sztuki czy galerie. Z jednej strony to nauczyłem się rozpoznawać na obrazach kilku świętych. Z drugiej zaś zacząłem się zastanawiać czym jest sztuka i czy w ogóle coś takiego istnieje. Ile można patrzyć na zamawiane do kościołów obrazy/rzeźby choćby były dziełami Leonarda czy Michała Anioła. A sztuka XIX-wieczna (obraz/rzeźba) już
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@miszczu90: @Frank_Parker: @jPaolo2: spieszę nadmienić, że taki surrealizm wyszedł z dadaizmu, który był zaś nurtem powstałym na bazie myśli o rychłym końcu świata przez ilość toczonych wojen. Twórcy szukali ucieczki od obecnego stanu rzeczy w kompletnej dekonstukcji sztuki wówczas przyjmowanej. Im większy absurd i zamiana ról, tym lepiej dla dzieła, które zresztą samo w sobie dziełem nie było i było jednocześnie. Chodziło właśnie o sposób pojmowania sztuki, tj. o
@Hierof: Bardzo zmieniła się rola malarstwa w XX wieku.

Wcześniej rolą malarstwa było dokumentowanie rzeczywistości, a malarstwo przez wieki ewoluowało w stronę jak najbardziej rzeczywistego jej odwzorowania.
I tym malarz był lepszy, tym technika malarska była lepsza im bardziej bliski rzeczywistości był obraz.

Potem przyszła fotografia i temat zaorała.
I w XX wieku stopniowo malarstwo realistyczne przestało być obiektem pożądania.
Jak ktoś chciał mieć portret to szedł do fotografa, a nie
@Hierof: wszyscy wczuwają się w historię sztuki xD, popsuję zabawę i wytłumaczę dlaczego komentarz z reddit jest śmieszny

Hitler malował świetne obrazy ale nie dostał się na ASP, resztę historii każdy zna