Wpis z mikrobloga

Mirki mam bardzo ciekawy problem ze słuchawkami. Mam w mieszkaniu dwie pary słuchawek Tronsmart Onyx Ace od kilku dni w obudwy słuchawkach mikrofon działa koszmarnie zarówno jak są zesparowane ze sobą jak i pojedyńczo lewa oraz prawa, w drugim egzamplarzu tych słuchawek mojej dziewczyny jest identycznie. Problem występuje tylko w moim telefonie w jej telefonie obydwa egzemplarze działają prawidłowo. Słuchawki innych producentów np JBL działają prawidłowo z moim telefonem. Wygląda jakby mój telefon (Xiaomi Mi 9T) miał problem ze sterownikiem tego modelu. Jest to możliwe?

Co zrobiłem:
- Restart telefonu
- Restart słuchawek do ustawień fabrycznych
- Anulowanie parowania w liście BT i ponowne dodanie
- Usunięcie wszystkich urządzeń na liscie BT
- Wyczyszczenie plików tymczasowych aplikacji bluetooth w panelu sterowania systemu Android

Pomoc techniczna Tronsmarta rozkłąda ręce twierdząć, że "musiały zajść zmiany w moim telefonie powodujące problem" - dziękuję kapitanie oczywisty.

#android #sluchawki #bluetooth #xiaomi #tronsmart
  • 2
@LisiaRumba: dzięki za odpowiedź. Przed chwilą zmieniłem i testowałem niestety nadal prawie nic nie słychać. Generalnie przy nazwie słuchawek w menu bluetooth wyświetla się napis aptx więc tak jakby wybierały sobie ten kodek automatycznie jeżeli jest dostępny. Dziwne że inne słuchawki z moim telefonem działają dobrze a te niby wadliwe z innymi telefonami również działają dobrze.