Wpis z mikrobloga

Reduta Walled City

Witam szanowną grupę, dzisiaj będziemy zwiedzać osiedle Reduta, najnowszy przykład polskiego postmodernizmu, urbanistycznego kunsztu w upychaniu jak największej liczby ludzi na jak najmniejszej powierzchni. Pogoda dość mroźna, dlatego mam nadzieję, że wszyscy w termosach mają ciepłą herbatę oraz kanapki do posilenia się. Spacer potrwa około półtorej godziny. W drogę!

#zlotawolnoscdeweloperska
#krakow #mieszkaniedeweloperskie #pradnikczerwony
DerMirker - Reduta Walled City

Witam szanowną grupę, dzisiaj będziemy zwiedzać osi...

źródło: comment_16416240515Ee6z8Ba5xpR57RhXneElN.jpg

Pobierz
  • 226
@DerMirker: A tak z innej beczki, nie mam w sumie zdania na ten temat ale nie wyglada to wcale jakos tragicznie, nadal bym chyba wolal mieszkanie w takim bloku niż jakis 9 pietrowiec z szarej płyty z malutkim balkonikuem lub calkowicie bez niego bo niektorzy potrafili tak budować. Pozatym dlaczego jak widzicie Londyn czy Ateny z ciasna zabudowa to jest super ale tu już tragedia?
Galapagos_ - @DerMirker: A tak z innej beczki, nie mam w sumie zdania na ten temat al...

źródło: comment_1641632849rUYsa3xYb6NiviVAEvIQvs.jpg

Pobierz
@DerMirker: cześć, Kolego. Dziękuję że pokazujesz takie rzeczy - czytam o tym, widzę też rosnące wokół swojego osiedla kolejne i zaczynam wyobrażać sobie do czego zmierzają osiedla sypialne w mojej okolicy.
Swoją drogą, jest to dla mnie nieco abstrakcyjnej. Wychowałem się w mieście, ale na osiedlu bloków z płyty. Miejsca wokół było, jak na dzisiejsze standardy, mnóstwo. Wokół każdego budynku była przynajmniej kilkunastometrowa "opaska" trawnika, potem chodnik i ewentualnie trawnik kolejnego
@Galapagos_: Ciasna zabudowa sama w sobie jeszcze by nie była jakąś tragedią. A w takim Londynie to jest wręcz koniecznością, jak to chyba największe miasto w całej Europie jest.

Opowi chodzi głównie o ten fenomen 'grodzonych osiedli', #!$%@? wszędzie płotów, cieciów w budkach, szlabanów. Przez co poruszanie się po czymś takim jest istnym koszmarem. Tyle nieprzyjaznej ludziom infrastruktury to nawet w więzieniach nie ma.
Mieszkałem w czymś podobnym w Poznaniu, jak się cieszę że budowe rozpocząłem, może jeszcze nie wszystko skończone, ale brak klatki jest mega