Wpis z mikrobloga

Pierwszym odkryciem kulinarnym tego roku są dla mnie przyprawy z Flying Tiger wyprodukowane w Czechach dla kopenhaskiej firmy. Chyba niedawno temu weszły do Polski.
Opakowanie jest duże, to aż 80g nie to co gówniane 20g w polskim sklepie.

Dziś otworzyłam Neapolitanę, przyprawę z czosnkiem i suszonym pomidorem. Producent wymienia tam jeszcze sól i pieprz, ja ich nie czuję, jest za to dla mnie szokująco dużo suszonego, bardzo pachnącego pomidora (ʘʘ). Jest o wiele lepsza niż topowe z wyższej półki jakie znamy np. Kotányi itp.

Dla wiecznie oszukiwanego na jakości i cenie w stosunku do ilości Polaka to szok. Każda przyprawa jest w tej samej cenie, ok. 4 zł, nie pamiętam czy 4zł, czy 5.

Jak wiadomo u nas większość różni sie cenowo a te z pomidorem są najdroższe. Opakowanie ma wygodne zapięcie u góry, pierwszy raz widzę tak super zrobione, serio. W moim mieście tych przypraw nie było za wiele, ale widzę w googlach że firma ma ich od groma sprzedawanych na całym świecie, głównych plus wiele mieszanek.

#jedzenie #gotujzwykopem
arinkao - Pierwszym odkryciem kulinarnym tego roku są dla mnie przyprawy z Flying Tig...

źródło: comment_164173573673Q4Wh11ERWwfP3LZh2EE8.jpg

Pobierz
  • 55
@arinkao: nie poczułaś, ale za nią zapłaciłaś. Około 27g suszonych pomidorów, to tak bardzo orientacyjnie, cena za same suszone pomidory z czosnkiem/bazylią wychodzi podobnie, coś ponad 3zł trzeba zapłacić za 2x15g pomidorów z czosnkiem i bazylią bez soli, 50g takiej przyprawy kosztuje 4-6zł.
Jako miks pewnie spoko w smaku, ale jeśli chodzi o opłacalność to tak se o. Jak kto lubi, wolę oddzielnie dodawać każde zioło ( ͡~ ͜ʖ
@arinkao: Ja kupowałem od dłuższego czasu przyprawy ze sklepu ale-raj.pl jeszcze za czasów jak sprzedawali na allegro. Obecnie widzę że strona nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°), przed świętami jeszcze działali. Wcześniej w Krakowie na starym kleparzu stał taki młody chłopak i też sprzedawał przyprawy pakowane po 50-100g i jakościowo były bardzo dobre.
Niżej fota przypraw z ale raj, zero soli.
j3sion - @arinkao: Ja kupowałem od dłuższego czasu przyprawy ze sklepu ale-raj.pl jes...

źródło: comment_1641746819U8fCGuhOHtUmBLWr8Sh8F1.jpg

Pobierz
Wyglądają mega, jak widzisz trudno trafić na dobry produkt, ja o tym wiem, wiekszość jest skazana na drożyznę i dziadostwo od kamisa czy innych prymatów @j3sion
@matra: A Ty dlaczego juz nie prowadzisz tu swojego tagu o żarciu? Widziałam też że pare lat temu założyłaś dobry blog kulinarny.
Nie masz czasu czy zmieniły Ci się zainteresowania że tylko komentujesz?
@arinkao: rozumiem że sól pieprz czy cukier nie są na pierwszym miejscu?


@matra o co chodzi z tym pierwszym miejscem? Jest jakaś zasada, że składnik, którego jest najwięcej musi być pierwszy czy co? Jakas podstawa prawna czy badanie? Serio pytam - sam fakt, że coś występuje na liście składników to przecież nie informacja, że to główny składnik :)