Wpis z mikrobloga

#korposwiat #it #technologia #sluchawki

Mirki, obecnie używam Plantronicsów Voyager Focus UC (o, takie: https://www.poly.com/us/en/products/headsets/voyager/voyager-focus-uc), ale niestety, po prawie 5 latach pracy, bateria w nich wystarcza na 20 minut rozmowy, co jest niesatysfakcjonujące. Generalnie myślałem, by kupić drugi raz takie same (sam zestaw, bez bazy, bo po co mi dwie bazy...), ale zanim to zrobię, może macie jakieś fajniejsze propozycje?

To, co mi najbardziej pasuje w nich, to:
- odbieranie połączenia samym założeniem ich na głowę
- automatyczny mute przy zdejmowaniu słuchawek z głowy
- genialny ANC
- świetne wycinanie tła (słuchawki w zasadzie w ogóle nie zbierają tego, co się dzieje wokół mnie)
- dobra współpraca z Teamsami
- słuchawki są symetryczne (mogę mieć mikrofon zarówno po prawej jak i po lewej, gdyż w zależności od tego jak jest mikrofon ustawiony, tak są odtwarzane kanały)
- mają zarówno adapter na USB jak i same w sobie mają BT, co czyni je uniwersalnymi - mogę na tych samych słuchawkach odbierać połączenia z telefonu komórkowego jak i pracować na komputerze z pełną obsługą teamsów

Jakieś propozycje?
  • 3
Plantronicsów Voyager Focus


@jakis_login: Wymienić baterię(tak wiem, że zintegrowana ;) ), ktoś mi jakiś czas temu mówił, że sam wymieniał, więc może zamiast kupować nowe lepiej pójść w tym kierunku skoro jesteś z nich zadowolony? Daj znać jeśli uda Ci się to zrobić bo może mi się ta informacja przydać w przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fx71: wiesz co, szukałem baterii do tych słuchawek, ale znalezienie jakichkolwiek informacji przed ich rozebraniem jest w zasadzie niemożliwe. Nie chcę ryzykować. Nie wiem nawet gdzie ta bateria jest (w sensie, w której muszli) :) Bardzo bym chciał, bo słuchawki działają doskonale, jedynie mają problem z czasem działania, a wydawać prawie 1000 zł na nowe słuchawki, bo nie działa bateria, no hmm... ;)