Wpis z mikrobloga

Rozbraja mnie prezentowanie zarobków 15k-20k na onecie jako burżujstwo i jeżdżenie furą za 500 tysięcy. Znam sporo takich osób i zazwyczaj jeżdżą autami średniej klasy.
https://www.forbes.pl/kariera/it-security-ile-zarabia-i-na-czym-polega-praca-specjalisty-ds-cyberbezpieczenstwa/fjc6t21
Więc pytanie do deweloperów i innych co zarabiają co najmniej 15k na rękę. Ile jest warte wasze droższe auto?
#pytanie #programista15k #programista20k #programowanie #samochody
Pobierz maszfajnedonice - Rozbraja mnie prezentowanie zarobków 15k-20k na onecie jako burżujs...
źródło: comment_1642070072f5qrOiX21p0DWW2J1YCQgm.jpg

Ile jest warte twoje auto

  • Zarabiam mniej niż 15k 20.9% (839)
  • Nie mam auta 13.1% (526)
  • Mniej niż 10k 13.6% (544)
  • Mniej niż 30k 15.2% (609)
  • Mniej niż 60k 10.9% (439)
  • Mniej niż 100k 7.8% (312)
  • mniej niż 160k 5.5% (221)
  • Mniej niż 250k 3.4% (136)
  • Mniej niż 400k 3.7% (148)
  • Więcej niż 400k 5.9% (237)

Oddanych głosów: 4011

  • 137
@masz_fajne_donice: Kurde dzięki, wiesz co myślałem nad nowy z salonu bo na zasadzie czemu nie jak to moje roczne zarobki w tym momencie.... Liczyłem że za 7-8 lat kupie jak obczaje że mi się uda zarobki utrzymać itd no ale jak szrot to pitolę... Muszę przestać rozgadywac że se kupie go xD myślałem że mustang będzie moim szczytem marzeń ale no mogę zaszaleć. Na wieś się przeprowadzam chciałem mieć też jakieś
@masz_fajne_donice: Dziwne to ogłoszenie nowy silnik!!! No ale ogólnie cena faktycznie fajna i ładne to autko. Nie wiem dosiade do tematu kiedyś tam. Na razie kupię auto żonie. Tylko zastanawiam się myślisz że może być leasing konsumencki bardziej opłacalny niż kupienie za gotówkę ? Niestety nie mam firmy i nie będę mieć mogę pracować tylko na UOP. A planuje kupić z salonu coś na ten moment żeby było bezpieczne na 100%
@masz_fajne_donice: Troszkę nie rozumiem, jak kogoś mogą ekscytować zarobki na poziomie 15000 PLN.
Przed Nowym Ładem miałeś z tego 11 273,60 zł po podatkach i ZUSie. Po Nowym Ładzie 10 487,83 zł.

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie, nie na obrzeżach to jakieś 13 500, czyli z jednej pensji, starcza Ci na metr 0.77 m2 mieszkania.

Na mieszkanie 70 m2 pracujesz blisko 90 miesięcy. Czyli 7,5 roku przy uproszczonym
@Kararoshi: A btw teraz mam auto za 7k :D a zarobki na poziomie 30-40k Na rękę tyle że nie mam garażu w dużym mieście i siedzę na UOP i nie mam tych legendarnych "kosztów" . Wyprowadzam się w tym roku na wiochę dlatego kminie auto dla żony ja dalej się będę swoim rupciem wozić aż się nie rozleci ;)
@masz_fajne_donice: patrząc na moje bliskie otoczenie to jest... różnie. Ja mam własny samochód za jakieś 60k, jeden kumpel ma Kię Rio w leasingu o wartości ~70k, inny jeździ Ibizą z gazem, ale mam też ludzi z 911, z Teslą, z A klasą AMG. Tak, są ludzie w branży jeżdżący tanimi samochodami, są też tacy, którzy jeżdżą drogimi samochodami. Jedni mają żonę, dzieci i dom, inni mieszkanie, dziewczynę i wakacje co kilka
@masz_fajne_donice: nie wiem, u mnie się przewinęło takich sporo, kilka lat temu w moim środowisku flagowym samochodem programisty było Subaru Impreza, potem GTR, potem A AMG razem z 718 i ostatnio ci obrotni idą w Porsche 911. Może obracasz się w gronie młodszych/gorzej opłacanych. Nie wiem.
@lysyzlombardu: ziomek, warto odłożyć siano na przyszłość, w coś zainwestować. gdyby wydawać wszystko to nie ważne ile zarabiasz, ale nadal jesteś niewolnikiem. 20k PLN oszczędności miesięcznie to nie tak dużo. Policz sobie ile musisz takich miesięcy popracować aby kupić chociaż mieszkanie.
Moje auto było warte jako nowe około 200k, wziąłem leasing jak miał juz 3-4 lata obecnie warte jakieś 115k netto, rata jakieś 1.5k czyli jakieś 10% moich zarobków. Moim zdaniem wciąż wygląda jak warte 200 k i co najbardziej w nim lubię to że się wcale nie psuje. Niektórzy mają #!$%@? czym jeżdżą a ja zawsze cieszę się że znowu do niego wsiadam.
Pobierz brybacha - Moje auto było warte jako nowe około 200k, wziąłem leasing jak miał juz 3-...
źródło: comment_1642120131SVd5AeTbViJh80WHd8Ca2U.jpg
tylko na wykopie jest takie wyobrażenie, że 15k to jesteś panem życia, a to jest płotka w porównaniu do kwot jakie robią ludzie mający firmy.


@wellwellwell: Dokładnie to dalej pracownik najemny i to jest jego +/- sufit. Gdzie dla jakiegoś lokalnego króla pieczarek, czy innych orzechów laskowych, odwiercacza studni, właściciela kilku myjni samochodowych, stawiacza ogrodzeń/bram przemysłowych to są pieniądze które mu wpadają w 5-10 dni - a takich ludzi też są