Wpis z mikrobloga

Rozbraja mnie prezentowanie zarobków 15k-20k na onecie jako burżujstwo i jeżdżenie furą za 500 tysięcy. Znam sporo takich osób i zazwyczaj jeżdżą autami średniej klasy.
https://www.forbes.pl/kariera/it-security-ile-zarabia-i-na-czym-polega-praca-specjalisty-ds-cyberbezpieczenstwa/fjc6t21
Więc pytanie do deweloperów i innych co zarabiają co najmniej 15k na rękę. Ile jest warte wasze droższe auto?
#pytanie #programista15k #programista20k #programowanie #samochody
maszfajnedonice - Rozbraja mnie prezentowanie zarobków 15k-20k na onecie jako burżujs...

źródło: comment_1642070072f5qrOiX21p0DWW2J1YCQgm.jpg

Pobierz

Ile jest warte twoje auto

  • Zarabiam mniej niż 15k 20.9% (843)
  • Nie mam auta 13.1% (529)
  • Mniej niż 10k 13.5% (544)
  • Mniej niż 30k 15.1% (610)
  • Mniej niż 60k 10.9% (440)
  • Mniej niż 100k 7.8% (314)
  • mniej niż 160k 5.5% (223)
  • Mniej niż 250k 3.4% (137)
  • Mniej niż 400k 3.7% (148)
  • Więcej niż 400k 5.9% (239)

Oddanych głosów: 4027

  • 137
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: źle do tego podchodzisz bo zarabianie 15-20k nie oznacza że każdy kto tyle zarabia ma samochód za 500k ale osoba zarabiająca tyle jest w stanie pozwolić sobie na zakup/finansowanie takiego samochodu
  • Odpowiedz
źle do tego podchodzisz bo zarabianie 15-20k nie oznacza że każdy kto tyle zarabia ma samochód za 500k


@Dejwi996: on mówi, że ludzie którzy zarabiają są prezentowani jak właśnie tacy burżuje z autami za 500k
  • Odpowiedz
@mackbig: 3 letnie zarobki ale kto kupuję takie samochód za gotówkę jak można leasing albo abonament? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ark00: przeczytałem artykuł i oprócz mowy o dużych zarobkach i tym BMW I8 nie ma tam nic o furach za 500 tysięcy a i te bmw nie kosztuje tyle
  • Odpowiedz
BMW I8 nie ma tam nic o furach za 500 tysięcy a i te bmw nie kosztuje tyle


@Dejwi996: no nie kosztuje, kosztuje tylko 250k za kilkuletni egzemplarz a te 500k ze strony opa to nie była dosłowna cena tylko sposób na zaznaczenie, że pokazuje się ludzi z takimi zarobkami w jakiś drogich autach
  • Odpowiedz
3 letnie zarobki ale kto kupuję takie samochód za gotówkę jak można leasing albo abonament?


@Dejwi996: No to abonament/leasnig za 5k PLN/mc (segmenty E/F tyle już kosztują, nawet z wysokim wykupem) + ubezpieczanie + paliwo = połowa pensji 15k - trzeba być nieźle nagrzanym na auto by połowę życia na nie pracować( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no to chyba normalne


@Dejwi996: jak dla Ciebie przerysowywanie sytuacji jest normalne to spoko. Podejrzewam że większość ludzi zarabiających te mityczne 15k jeździ dosyć nowymi autami ale nie takimi za 200-300k a raczej takimi za 100-150 które się tak nie wyróżniają
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Mój standard życia przestał rosnąć po pewnej kwocie zarobków. Oznacza to, że obojętnie ile bym więcej nie zarabiał to i tak będę wydawał tyle samo. Stąd takie wyobrażenie ludzi, którzy wydają wszystko to co zarobią, więc myślą, że jakby mieli 10k więcej, to by je wydali.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: To jest różnie, bo nie dość, że wszędzie jest promowane, że jak ktoś ma więcej niż 10-15k to żyje w apartamencie 100 metrowym i jeździ autem za 300k. No i w rzeczywistosci może tak być, ale to jest wtedy wieczne jechanie na kredycie I to są głównie tacy pozerzy, którzy ledwo mają te 10k. Ludzie co zarabiają ponad 15k nie chwalą się kasą i wiedzą jak ją oszczedzać. A przede
  • Odpowiedz
ale gdzie tam jest przerysowana sytuacja? przerysowana bo pozuje na tle swojego samochodu?


@Dejwi996: z pensją 15k to nie jest takie proste. Musiałbyś wydawać 30% miesięcznie swoich zarobków na leasing. Ogólnie się da, ale to głupie i nie tak częste.
  • Odpowiedz