Wpis z mikrobloga

@would_an_idiot_do_that: hej, mi rok temu robił dr Maciej Sokoła. Zabieg przeprowadzał w klinice Akmed na ul. Twardowskiego, prywatnie, ze znieczuleniem ogólnym. Zrobił chyba dobrze, bo nie miałem od tego czasu żadnych problemów, a operacja była raczej złożona: septoplastyka + FESS + mukoplastyka
  • Odpowiedz
@would_an_idiot_do_that: no to jest zdecydowanie najgorsza część tego wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°) na szczęście nie trwa zbyt długo. Miałem zabieg o 17:00, obudziłem się jakoś po 19 i siedziałem z tamponadą do godziny około 13:00 (czyli przez jakieś 18h). Pierwszą próbe ściągnięcia jej miałem już około godziny 6.00, ale okazało się dalej dość mocno krwawię i doktor załozył mi świeżą na następne godziny. Ogólnie uczucie jest
  • Odpowiedz
@would_an_idiot_do_that: 11 lat temu, nazwiska już sobie nie przypomnę, ale w szpitalu na Kopernika (w sensie UJ). Miałem skrzywioną bardziej, niż wyglądało z zewnątrz. Miałem złamany nos i nie nastawili mi go od razu. Nawet nie dało się całkowicie naprostować.
  • Odpowiedz
@brainac: przez 11 lat to technika mogła się zmienić, może dlatego ja miałem tak krótko (bo też na internecie czytałem że się nosi kilka dni tą tamponadę, ale mi doktor powiedział, że już nie trzeba aż tak długo)
  • Odpowiedz
@Reinmar93: mój cały zabieg w sumie 7 tysięcy. Chyba drogo, ale to były w sumie 3 rzeczy (septoplastyka + FESS + mukoplastyka), a nie sama septoplastyka. Dodatkowo na moją prośbę asystował mój laryngolog do którego chodzę regularnie, może bez niego byłoby taniej, nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@belmond324: Nawet jeszcze nie, dostałem skierowanie jakieś dwa tygodnie temu i chciałem się odzywać do szpitala na wiosnę myśląc że to jest z grubsza do zrobienia od ręki. Jak chodziłem na wyrwanie ósemek zimą to się zawsze źle goiło, wiosna to lepszy termin :) Ale jak mówisz że 3 lata, to troche mi to rozwiązuje problem, wystarczy wysupłać 7k i jest od ręki prywatnie :)
  • Odpowiedz
@belmond324: lekarz co pisał skierowanie zwrócił uwagę że poza krzywą przegrodą mam też luźne podniebienie które powoduje chrapanie. Miałeś też tak? Mogą to zrobić w ramach prostowania przegrody?
  • Odpowiedz
@nieaktywny_88: chyba musiałem to mieć przez stan zapalny zatok wynikający z niespływającej dobrze wydzieliny, nie pamiętam już dokładnie jakie było rozpoznanie. Obecnie jest git, już nie pamiętam że miałem zabieg, oddycha się dobrze, ale wciąż muszę brać małe dawki leku żeby nie nawracało. Największa zmiana, to że od czasu zabiegu nie miałem ani razu bólu głowy przez zatoki
  • Odpowiedz
@Reinmar93: Ja mam we wtorek septokonchoplastyka - czyli przegroda + elektoprzypalanie małżowin przerośniętych. Dodatkowo mam luźne podniebienie i to też się przypala - żeby blizna usztywniła, ale nie robi się tego podczas jednej operacji bo za dużo ;)
  • Odpowiedz