Wpis z mikrobloga

@ElusiveVerge: Jest prosta, ale wygląda na trudną. Trzeba przeczytać o co chodzi, a większość ludzi tego prawdopodobnie nie zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Żeby nauczyć graczy, którym nie chce się czytać- takich jak ja np. - po nieudanej próbie podświetlałbym na czerwono nieprawidłowe znaki w klikniętym wierszu i może jakoś bardziej uwidocznił tekst tłumaczący zasady.
@Desolator: Good point. W mojej glowie, to znalezenie "bad sectorow", ktore powoduja, ze naprawa jest efektywniejsza, bo nie zajmujemy sie "zdrowymi" sektorami. W idealnym swiecie, powinno to skracac czas naprawy, ale ta jest natychmiastowa - stad pomysl o pozarciu -50% zasobow.
@ElusiveVerge: Masz bardzo źle dobrane wielkości fontów do tego jak ważna jest informacja. Instrukcja rozwiązania minigierki jest w bardzo małym foncie, zajmuje bardzo mało miejsca i nie jest wyeksponowana. Chyba, że wcześniej w grze jest tutorial pokazujący dokładnie jak rozwiązać zagadkę. Ale wtedy warto dodatkowo umieścić przycisk do tego tutoriala, żeby osoba powracająca miała szansę ponownie zaznajomić się z zasadami.
Druga sprawa, że te losowe znaki po bokach hexów są rozpraszające
D.....9 - @ElusiveVerge: Masz bardzo źle dobrane wielkości fontów do tego jak ważna j...

źródło: comment_1642874520teGxDQowsJkhhx9LjKdg0x.jpg

Pobierz
@ElusiveVerge fajna zagadka. Ale ja jestem z IT to mam skrzywienie, no i umiem czytać ze zrozumieniem co w dzisiejszych czasach nie jest takie oczywiste

Dla zwykłych ludzi podkreśliłbym ważność środkowej kolumny, zlewając te boczne z tłem.

Takie ozdobniki jak te skrajne kolumny możesz dodawać później, gdy gracz już nauczy się rozwiązywać te plansze