Wpis z mikrobloga

357 + 1 = 358

Tytuł: Ślepnąc od świateł
Autor: Jakub Żulczyk
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788381391733
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 520
Z każdą kolejną książką widać jak Żulczyk dojrzewa - ale tylko jeżeli chodzi o swoich bohaterów - ich wiek, miejsce akcji czy wyzwania, jakie podejmują. Bo jeżeli chodzi o resztę, to niewiele się zmieniło od jego debiutu. W pewnych przypadkach może być to zaletą - i chodzi tu głównie o jego styl - wartka akcja powoduje to, że "Ślepnąc od świateł" czyta się dość szybko i przyjemnie. Szkoda tylko, że postawił odniesienia do ówczesnego stylu życia i okoliczności społeczno-towarzyskich nad odniesienia do popkultury (których to w poprzednich dziełach było zdecydowanie więcej).

Sama historia jest dość prosta i raczej niezbyt zaskakująca, ale może to i dobrze. Bo z drugiej strony, w monologach głównego bohatera, mamy aż wylewającą się pseudo-inteligencję, która to momentami brzmi śmiesznie i dość naiwnie.

Serialu jeszcze nie widziałem, ale przynajmniej wiem, czego mogę się spodziewać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #literaturapiekna #literaturapolska #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
user48736353001 - 357 + 1 = 358

Tytuł: Ślepnąc od świateł
Autor: Jakub Żulczyk
Gatun...

źródło: comment_16429317156PoizcoeKiGrFhzoS2h9q1.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.6 / 10) (16 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura obyczajowa, erotyczna
Liczba stron książki: 520

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-06-24 - Użytkownik zranoI ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2020-06-08 - Użytkownik leuler ocenił na: ★★★★★