Wpis z mikrobloga

Mireczki. Od paru lat solidnie ograniczam, a od pół roku niemal całkiem wykreśliłem mięso z jadłospisu i mocno ograniczyłem nabiał. Myślę o jakiejś suplementacji białka, żeby uniknąć codziennego wpieprzania fasoli.
Generalnie czuję się dobrze, niemniej przez te pół roku schudłem jakieś 7 kg (aktualnie 190cm / 90kg). Ćwiczę kilka razy w tygodniu, głównie sztuki walki, czasem siłownia, bieganie.
Co polecacie dodać do diety, na co zwrócić uwagę? (Dodatkowe punkty za wegańskie produkty (σ ͜ʖσ))

#mikrokoksy #dieta #dietetyka #wegetarianizm #weganizm

lukmar - Mireczki. Od paru lat solidnie ograniczam, a od pół roku niemal całkiem wykr...

źródło: comment_1643109616zA2Q60H9F60MsyU700sZJT.jpg

Pobierz
  • 10
@lukmar:
Suplementacja białka jest ok. Co do produktów zawierających białko to na pewno strączki, tofu, tempeh, seitan, orzechy, nasiona.
Ogólnie różnych wegańskich produktów i zastepników mięsa jest coraz więcej, warto potestować co Ci odpowiada.
Polecam np. makarony z soczewicy i ciecierzycy, które dostaniesz w Biedrze oraz wędliny z BezMięsny.
@lukmar: skoro nie fasola, to inne strączki: ciecierzyca, soczewica (różne rodzaje), tofu, seitan, tempeh, granulat/krajanka sojowa (w polskich sklepach od dawna dostępne jako kotlety sojowe) oraz wszelkiego rodzaju fake meats, np. od dobrej kalorii, bezmięsny mięsny, etc., poobczajaj wege działy w sklepach.

jeśli masz bzika na punkcie białka, to możesz zainwestować w jakiś proszek, ale wg mnie jeśli jesz głównie prawdziwe jedzenie oraz nie jedziesz na deficycie kalorycznym, to i na
@lukmar: a i spróbuj dać szansę tofu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja polecam tofucznicę na początek: podsmażasz cebulkę i dodajesz tofu pokruszone (żeby wyglądało trochę jak grudki twarogu) i trochę sosu sojowego, ze 2-3 plasterki suszonych pomidorów krojonych i drożdże nieaktywne w płatkach (drożdże nieaktywne są bardzo zdrowe). Razem smażysz kilka minut żeby się tofu przypiekło, sól i pieprz do smaku (sól jak jest mało słone mimo