Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 117
Mój klient jest kucharzem. Pokazał mi wczoraj kolejny przypadek pomiotu gimnazjalnego, wypchanego wcześniej z podstawówki.
Dziewczyna przyjmująca zamówienia tak napisała adres do klienta.
Po uspokojeniu łez od śmiechu zapytano ją o Marię, ale ona nie pamięta takiej osoby ze szkoły.

Pewnie wiecie jak jest pisana ulica Chopina?

#szkola #gimbynieznajo #smieszne #heheszki #edukacja
taxi20 - Mój klient jest kucharzem. Pokazał mi wczoraj kolejny przypadek pomiotu gimn...

źródło: comment_1643363689LPLoeQdUp3VsCB4cfbvNrI.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
urwa Maria Skłodowska-Curie, bo była Polką, która wyszła za Francuza, a nie Curie-Skłodowska

@bartton: w PL możesz sobie wybrać kolejność nazwisk, więc to czy wyszła za Francuza, Szweda czy Polaka nie ma żadnego znaczenia
  • Odpowiedz
urwa Maria Skłodowska-Curie, bo była Polką, która wyszła za Francuza, a nie Curie-Skłodowska

@bartton: w PL możesz sobie wybrać kolejność nazwisk, więc to czy wyszła za Francuza, Szweda czy Polaka nie ma żadnego znaczenia


@Limonene: niby tak ale większość stron, które sprawdziłem stosuje kolejność imię/nazwisko panieńskie/nazwisko męża.
Natomiast Wikipedia sugeruje, że Maria Skłodowska-Curie podpisywała się na wiele sposobów: Marie Curie, Madame Curie, Marie Curie-Sklodowska, Marie Sklodowska-Curie, Madame Pierre Curie. Na
  • Odpowiedz
W Polsce prawidłowo podaje się najpierw nazwisko panieńskie, a następnie męża

@bartton: No właśnie nie. O to mi chodzi, już #!$%@?ąc od samej Curie, to argumentacja "w Polsce najpierw musi być panieńskie" jest błędna. Kobieta może sobie wybrać kolejność
  • Odpowiedz