Wpis z mikrobloga

Drodzy, prośba o wyjaśnienie. Byłem umówiony z szefem na zarobki 7k netto od początku roku (9800 brutto wg skali podatkowej 2k21). Spoglądam na wypłatę a tam 215 zl mniej niż wskazana kwota netto. Pit2 złożony, wniosek o niestosowanie ulgi niezastosowany. Powinienem wyjść na 0 wg naszych mądralińskich i przez 12 msc mieć te 7k netto, a jestem w dupę... Wtf?
#polskilad #zarobki #podatki #pensja #polska
  • 9
Dzięki za info. Z tym, że to nowy pracodawca od stycznia, więc nie powinien w tym przypadku (dogadanych 7k net) zastosować innego progu brutto? Z tego co widze teraz to ok. 10,200 brutto daje właśnie wspomnianą kwotę.
@zibizz1 dzięki za kalkulator. Przeglądnąłem go i rzeczywiście w takim przypadku masz rację, tylko skąd ta różnica w takim razie 50 zł. Powinienem dostawać 6824 zl wg niego, a dostaje 6775 jednak. Czy te 50 zł to może być potrącenie jakimś oskładkowaniem za prywatną opiekę i multisport? (swoją drogą są one pokrywane w całości z funduszu socjalnego przez pracodawcę).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fsociety96: może to być podatek za benefity 50zl/0,17= ok 300zl. Jest jakieś obejście tego ale chyba do 2tys rocznie, więc tu może nie być stosowane. Na tzw pasku powinieneś moc sprawdzić wyliczenie netto pensji