Wpis z mikrobloga

Mireczki, od kilku dni staram wgryzc sie w obecne trendy i ceny gratow do PC bo mam zamiar zlozyc dla siostrzenicy pierwszego blaszaka. Budzet planowany to ~2500-3000zl (bez monitora i klawiatury/myszki)

Z tego co widze to najczesciej polecanym rozwiazaniem jest kupno plyty glownej pod ryzena 5600 i bazowanie na zintegrowanym ukladzie graficznym (kiedys to byloby niedorzeczne ale widac technologia poszla w tej kwestii sporo do przodu). To rozwiazanie wyglada sensownie pod wzgledem pozniejszej rozbudowy sprzetu przy ewentualnej zmianie cen gpu.

Aczkolwiek niekoniecznie musi byc to PC skladany na brand new komponentach, Moze lepiej bedzie zlozyc to na uzywanej karcie graficznej i jakims intelu i5?

#komputery #pcbuild #pc #gaming
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@BlackLight: Nie szedłbym w używki, jeśli nie Ty będziesz użytkownikiem. Poza tym, sensowna karta to połowa budżetu...Znając życie to pewnie mają simsy działać ( ͡ ͜ʖ ͡) więc 5600g (zwróć uwagę na nazwę) wystarczy. No chyba że szarpniesz się na laptopa skoro mają dojść peryferia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackLight: daj znać jak złożysz coś ciekawego, bo sam jestem w trochę podobnej sytuacji i też w takim mniej więcej budżecie będę chciał coś złożyć (tylko, że mam grafikę i dysk)
  • Odpowiedz