Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór rodacy.

Ostatnio nastąpił jakiś boom na pytania dotyczące #obywatelstwobrytyjskie #uk
Jako że jest tutaj spora grupka naturalizowanych wykopków, myślę, że dobrym pomysłem byłoby dzielenie się wiedzą, coby innym pomóc (tak jak i mi ktoś kiedyś pomógł).
W wolnych chwilach będę wrzucać na ten nowy tag info nt. całego procesu, testów, itd.
Zapraszam do rozpisywania się nt. Waszych doświadczeń z HO ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 30
  • Odpowiedz
@Euthymol dzięki bardzo. W sumie na podstawie tego dokumentu to wynika z tego że miałbym szansę jeśli utrzymam je poniżej 730, co jest jak najbardziej możliwe. Mogłabyś mi powiedzieć który dokładnie to dokument?
  • Odpowiedz
@FantaZy: Jak wjeżdżasz samochodem to musisz być na liście pasażerów przy bilecie na prom albo tunel. Nie pamietam, czy wcześniej tak było, ale tak czy inaczej skanowali twój paszport przy wjeździe wiec udowodnienie wyjazdu nie jest niczym trudnym. Jak ja aplikowałem to dostałem listę moich wyjazdów i wjazdów do kraju przez ostatnie 5 lat, wiec brexit nie ma nic do rzeczy. Nie ma reguły, że sprawdzą, ale często to robią i
  • Odpowiedz
@pawluk224: uderz na to forum poszukaj i zadaj pytanie dokladnie opisujac co i jak i ile dni. Sa tam prawnicy emigracyjni i ci doradza co i jak bez tego nie aplikuj bo tylko stracisz kase. W twojej sytuacji zastanowil bym sie kilka razy i ewentualnie poszedlbym po porade do akredytowanego prawnika emigracyjnego jesli tak ci zalezy ewnetualnie poszekal na zbicie tych nie obecnosi. https://www.forum.ukcen.com
  • Odpowiedz