Wpis z mikrobloga

Mireczki, jakieś 5 dni temu wziąłem pierś z kurczaka i zalałem ją olejem z przyprawami (pieprz, sól, odrobina kucharka i tyle). Przykryłem ładnie folią i wstawiłem do lodówki - no i nie było mnie w domu przez 5 dni i zapomniałem o tym mięsie. Dziś po otworzeniu lodówki przypomniało mi się, że to miał być obiad na kolejny dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mięsko nie śmierdzi, nie klei się ani nic, ale czy nadaje się jeszcze do smażenia?

Nie chce się zatruć, więc prośba o pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotowanie #miesoboners #gotujzwykopem #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
@FanRuskichPierogow: According to the USDA and U.S. Food and Drug Administration, raw chicken (regardless of if it’s whole; in pieces such as breasts, thighs, drumsticks, and wings; or ground) should be stored for no longer than one to two days in the refrigerator. If the chicken was previously frozen, this timeline goes into effect after the meat is fully defrosted.
  • Odpowiedz
@xdTM: MYSLALEM, ZE PO TYM, JAK NAPISALEM, ZE DO DWOCH DNI MAKS POWINNO SIE TRZYMAC, A ON, ZE BEZ SMAKU TO MIESO, JAKBY TOFU, CZY COS I ZE BOI SIE SMAZYC, TO #!$%@? TO MIESO, A ON #!$%@? XDDDD za to kocham wykop haha
  • Odpowiedz
@n1c3: bez smaku bo leżało długo w lodówce i aromat zniknął. Mnie jedynie martwi "około" pięć dni temu bo mam nadzieję że te około to nie było 10 dni jednak xD
no co w najgorszym razie będzie miał sranie i #!$%@?
  • Odpowiedz
@n1c3: bo się bałem, ale lubię mięso i szkoda wywalać xD Nawet do znajomego kucharza dzwoniłem i też powiedział, że co najwyżej będę miał wesołe sranie xD

@xdTM: w czwartek koło południa je zalałem olejem + przyprawami, wedle moich obliczeń to 5 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xdTM: @n1c3: @JJJJJPPP:

xD

Miło, że pamiętacie.

Ogólnie nie, nie było żadnych ekstremalnych ekscesów. Koniec końców zapomniałem o tym i jak przyszedłem do swojej różowej i jej o tym powiedziałem, to skwitowała "to jak będziesz pierdział to idź do łazienki bo śpiąca jestem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę popierdziałem, ale finalnie sranie było normalne.

PS: Przypominam - mięso nie smakowało jak mięso, wszystkie smaki wyparowały
  • Odpowiedz