Wpis z mikrobloga

@shooter85: Sofary to taki przyzwoity chińczyk. Kilkoro znajomych takie falowniki ma i nikt nie narzekał póki co. W tej branży teraz spory rozrzut cenowy jest dlatego warto mieć ze 3 oferty, a nie bazować na jednej. Instalatorzy może się wypowiedzą co do ceny. Ja jako potencjalny nabywca nie bazowałbym na jednej wycenie. Prawie 2 lata temu w tej cenie 9kW miałem na Solar Edge. Ceny poszło mocno w górę.
@Dejwid12: Specjalistą nie jestem, więc powiedz mi dlaczego falownik sofar 8.8 jest dobry do instalacji 9,8kW, a większy jest bez sensu?

@shooter85: Dlaczego patrzysz tylko na dane wejściowe. To, że przyjmie więcej nie znaczy chyba, że tyle samo odda?

Ja specem nie jestem. Czytam tylko karty katalogowe i jako taki inżynier próbuję to przeczytać ze zrozumieniem :/
@mirekwirek A to dlatego, że w rzeczywistości panele 9.8kWp nigdy takiej mocy nie osiągną, więc falownik bardziej dociążony będzie bardziej wydajny. Oczywiście inaczej dobiera się falownik pod instalacje ukierunkowaną idealnie na południe, a inaczej pod wschod-zachód.