Wpis z mikrobloga

Mam szlifierkę Milwaukee agv24-230, 2.4kW mocy. Wypalone były szczotki i lekko wytarty komutator. Założyłem nowe szczotki (z allegro jakieś noname pasujące wymiarowo, bo oryginału nie mogłem znaleźć), przetoczyłem komutator, wyczyściłem i zajebiście iskrzy. Wirnik sprawny, stojan również. Czy jest szansa że te szczotki są zbyt miękkie i dlatego tak iskrzą? Bardzo szybko się wycierają i mocno pylą. Czy jest tu jakiś znawca tematu na pokładzie? :D
#elektryka #elektronika #elektronarzedzia #kiciochpyta
  • 10
@fgjfgyuft: szczotki powinne być dotarte do krzywizny komutatora to raz - możesz to na papierze ściernym zrobić
a dwa to mogą być #!$%@? i pylić jak #!$%@? albo się kruszą
@ciasteczkowy_otwur: dostałem i nie znam historii. Wyjechane były do zera, aż bezpieczniki w nich wywaliło i sprzęt nie ruszał.
@Tymian: no właśnie pylą niemiłosiernie, w miejscu gdzie testowałem tą szlifierkę (nie obciazalem, kręciła się na luzie bez tarczy) to podłoga była cała zapylona grafitem
@rybeczka: @PIGMALION:
No i mam sprzeczne informacje, jeden mówi że twardość nie ma nic do iskrzenia a drugi mówi że za miękki grafit ;p Chyba spróbuję kupić jakieś droższe szczotki niż 12zl za parę i zobaczę czy iskrzenie ustąpi...