Wpis z mikrobloga

#rower #kodeksdrogowy

Nigdy nie jest za późno na doedukowanie się w przepisach ruchu drogowego, a że byłem uczestnikiem dość nieprzyjemnego zdarzenia rano (bez konsekwencji), to postanowiłem że dopytam tutaj.

Kto ma pierwszeństwo w sytuacji z pic rel? Rowerzysta poruszający się wg niebieskiej strzałki, czy samochód wyjeżdzający ze Strefy ruchu?

Dotychczas naturalnym dla mnie było, że w takim przypadku samochód włącza się do ruchu i musi ustąpić. Ale... kierowca sugerował że tak nie jest ( ͡º ͜ʖ͡º) i wskazywał mi na fakt, że tuż przed tym wyjazdem kończy się droga rowerowa i zaczyna dopiero parę metrów dalej...

Ja poruszałem się właśnie wg niebieskiej strzałki i ledwo wyhamowałem przed autem, które bez zastanowienia wpierdzieliło się pomiędzy końcem, a początkiem tej drogi rowerowej.
krustytehclown - #rower #kodeksdrogowy 

Nigdy nie jest za późno na doedukowanie si...

źródło: comment_1644857677EfYXgstqUTBZ38HyUhaPIf.jpg

Pobierz
  • 105
@sargento dlaczego? Jeśli to miałaby być jezdnia to powinny być pasy dla pieszych. Jak dla mnie ten wjazd w bramę jest częścią chodnika. W poprzek chodnika jak najbardziej można jeździć, tak działa każdy wjazd w bramę w mieście.
Dlatego według mnie należałoby zejść z rowera, albo zjechać na jezdnie, ale organizator chyba tego nie przewidział jako poprawnej opcji ( ͡º ͜ʖ͡º)


@nevar91: Czyli aby móc przejechać cały ten kawałek rowerem to należy pojechać tak? Bo nie po to jadę rowerem aby co chwilę z niego zsiadać więc się pytam. (Trasa roweru to ta czerwona linia)
Yurakamisa - > Dlatego według mnie należałoby zejść z rowera, albo zjechać na jezdnie...

źródło: comment_1644862589aGW4SE6OVzdDsU64rjEIBi.jpg

Pobierz
@krustytehclown: @sargento: @the_red: Widzicie? To jest właśnie idealny przykład "genialnego" projektowania infrastruktury drogowej, bez podziału na infrastrukturę rowerową, czy tam samochodową. Idealny przykład, że papier przyjmie wszystko, bo Andrzej postawi sobie znak w tym miejscu, a Pioter w tamtym i na papierze wygląda git. Potem jakiś Janusz wykona to, co jest w projekcie - postawi znaki i ma w dupie, że to wygląda jak pół dupy zza krzaka. Jemu
@krustytehclown: Jestem i rowerzysta ( mam nadzieje , ze nie pedalarzem :d) oraz kierowcą. Sytuacja lipna i nie podejmę się oceny kto ma pierwszeństwo. Ale stosuję jedną, zajebista zasadę ktora uchroniła mnie jako rowerzystę od aut, a kierowce od potrącenia.

Będąc rowerzystą, pierwszeństwo ma auto. Kości dlugo się zrastają, zęby dwa razy nie rosną, nie zaszkodzi mi zwolnic i stracić 10s i mieć pewność, ze przejadę bezpiecznie.

Jako kierowca, wiem, że
@krustytehclown: oczywiście że samochód musi ustąpić pierwszeństwa. Bez różnicy czy jechałeś rowerem czy byłeś pieszym, samochód wyjeżdżający że strefy ma ustąpić pierwszeństwa wszystkim. Jakbyś przywalił w chopa to co najwyżej dostałbyś mandat za jazdę po chodniku ale sprawcą byłoby auto