Wpis z mikrobloga

Ze względu na koronę oraz ferie gotowanie #umniewbarze nie jest takie pokaźne jak kiedyś.

Wszystko powinno wrócić na właściwe tory w marcu, kiedy to ludzie wrócą z urlopów, a dzieci do szkol po feriach.

Dzisiaj na palnikach:
70l - grochówka plus 20l ziemniaków osobno
24l - pomidorówka
24l - fasola do fasolki po bretońsku
30l - sos pieczarkowy
50l - 70 sztuk zrazow wieprzowych w sosie
20l - ziemniaki
30l - ziemniaki
10l - ziemniaki na ziemniaki pieczone (smażone)
10l - bitki wieprzowe w sosie
30l - kasza
20l - makaron penne do makaronu na słodko

Oprócz tego co na gazach dzisiaj pójdzie:
Ok. 30kg buraków zasmazanych
Ok. 50kg kapusty zasmażanej
70 sztuk schabow
70 bułek z kotletem mielonym

W skład bułek wchodzi: bułka, sos musztardowy, cebul, sałata lodowa, mielony, pomidor, ogórek

Obecnie gotujemy dosłownie na pol gwizdka w porównaniu z tym ile tego wszystkiego idzie jak mamy ‚normalny’ rok szkolny.

#gotujzwykopem #gotowanietomojapasja #sniadanie #smacznego #dziendobry #proszesieczestowacmoznabracpodwie
źródło: comment_1645077943NKjOwvTdmQ8QK9zAJTFdWG.jpg
  • 52
@bigger: Teraz, jak już sprzedaży detalicznej nie mamy i wiemy ile musimy gotować już poprzedniego dnia to zostają nam tak śladowe ilości jedzenia, ze zabieramy je my lub pracownicy do domu. To są ilości typu: dwa litry zupy, 10 klusek z dziurka itd.
@KubaJam mam nadzieję że dałeś wielkie ogłoszenie że ceny wzrosły przez podwyżki cen prądu, gazu, paliwa i produktów?


@Cointreau: Największa walka była w szkołach. Tam wysłałem faktury jako dowody na podwyżki absolutnie wszystkiego. To nieco uspokoiło rodziców.
@KubaJam: Czy takie ilości jedzenia trzeba przygotowywać nocą (np obierać warzywa, nastawiać wywar itp) czy na luziku dajecie radę rano i w popołudnia? (ʘʘ)


@peszekorzeszek: Ile możemy to szykujemy sobie dzień wcześniej. Pierwsze obiady wyjeżdżają o 7:30 do klientów. Kuchnia pracuje od 3 w nocy.
@KubaJam: ile za gaz płacisz


@jadalny_kasztan: Przed podwyżkami 3500 co 2 miesiące

Po podwyżkach 11500 co dwa miesiące. Ale, jak wspominałem, zamknęliśmy sprzedaż detal, to zaowocowało dużymi spadkami zużycia gazu/prądu. Gdybyśmy podtrzymali te sama produkcje, która była przed grudniem to faktura wyszłaby 16500 za dwa miesiące. Cena netto za 1 kWh gazu wzrosła z 0,165 zł do 0,59 zł. A to nie koniec podwyżek ¯_(ツ)_/¯
@KubaJam: super słyszeć, że fundacja dokarmiania mireczka dalej działa :D Powodzonka, oby Wam biznes jak najdłużej się spinał ^^


@noriad: Dziękuje. Jak przestanie to się zamkniemy i zostaną tylko wspomnienia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KubaJam: kurde ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak bardzo lubię klimat barów że wziąłbym 3 dni urlopu i przyjechał do łodzi żeby spróbować ( ͡° ͜ʖ ͡°) w moich okolicach wszystkie bary już przerobiłem
@KubaJam: wiem że to ciężki czas, ale jak nie posiadasz systemów do organizacji żywienia zbiorowego w szkołach i chciałbyś coś na ten temat usłyszeć (pełna obsługa - kontrola finansów, produkcji, biuro obsługi klienta) daj znać. :)
Lubue Twoje wpisy. Chcialbym popracować w takiej kuchni miesiąc.

Zobaczyć od środka jak wygląda gotowanie na dużą skale.

@Orowerbogatszy: (ʘʘ) zawsze jakiś praktykant może się przydać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KubaJam: wiem że to ciężki czas, ale jak nie posiadasz systemów do organizacji żywienia zbiorowego w szkołach i chciałbyś coś na ten temat usłyszeć (pełna obsługa - kontrola finansów, produkcji, biuro obsługi klienta) daj znać. :)


@Romare: Akurat jestem na etapie rozmów o systemie zamawiania obiadow w placówkach oświatowych. Potrzebuje, aby rodzice poprzez stronę/apke zamawiali obiady, opłacali je i odwoływali jak zajdzie taka potrzeba.
@KubaJam: Pytanie. Sam robisz to żarcie, czy nie bierzesz udziału w tym procesie? Może jakieś przepisy dla upośledzonych mirków jak gotować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dupazbita: To praca zespołowa. Trochę ja, trochę inni. Mam już w zamyśle pare przepisów i porad odnośnie kuchni.
Akurat jestem na etapie rozmów o systemie zamawiania obiadow w placówkach oświatowych. Potrzebuje, aby rodzice poprzez stronę/apke zamawiali obiady, opłacali je i odwoływali jak zajdzie taka potrzeba

@KubaJam: na minę się pakujesz. Rodzice tony reklamacji będą robić, bo brajanek nie zjadł czy seba zmienił zdanie rano. Ze o żadanach zwrotu typu "bo dziecko nie przyszło do szkoły" nie wspomnę.
@NaglyAtakGlazurnika: Czekam do kwietnia, kiedy zacznie mnie obowiązywać umowa podpisana w październiku z nowym dostawca. Mam zamrożona stawkę na poziomie 0,32 złotego netto za kWh na 3 lata. Wtedy gotowania na butlach przestanie być opłacalne. Dowiadywałem się już wcześniej i cena butli 33kg u mnie w mieście waha się miedzy 180, a 210 złotych.

Na początku jak się wprowadziliśmy do tego lokalu to nie było w nim gazu z sieci. Lecieliśmy
@NaglyAtakGlazurnika: to rozwiązanie funkcjonuje już w jednej z naszych placówek, ale ten system jest prowadzony przez dyrekcje bo oni maja cała aplikacje do zarządzania szkola.

Problemy maja zawsze przez pierwsze dwa tygodnie września kiedy to wchodzi do szkoły nowy rocznik i rodzice nie są jeszcze zdyscyplinowani. Oczywiście zdarzają się pojedyncze przypadki pretensji, ale jako to zarząd szkoły mówi: to nie nasza wina, ze pan/pani nie zapłacił za obiady dziecka i jest
@NaglyAtakGlazurnika: Zawsze na początku drugiego semestru jeżdżę po szkołach i wożę oferty. Do końca roku szkolnego mam kilka telefonów od dyrekcji szkol z pytaniami itd. Dzięki temu systemowi udało się pozyskać 2 szkoły, bo pierwsza jest z nami już ponad 10 lat i w sumie nie wiem jak do nas trafili ( ͡° ͜ʖ ͡°)