Wpis z mikrobloga

Ze względu na koronę oraz ferie gotowanie #umniewbarze nie jest takie pokaźne jak kiedyś.

Wszystko powinno wrócić na właściwe tory w marcu, kiedy to ludzie wrócą z urlopów, a dzieci do szkol po feriach.

Dzisiaj na palnikach:
70l - grochówka plus 20l ziemniaków osobno
24l - pomidorówka
24l - fasola do fasolki po bretońsku
30l - sos pieczarkowy
50l - 70 sztuk zrazow wieprzowych w sosie
20l - ziemniaki
30l - ziemniaki
10l - ziemniaki na ziemniaki pieczone (smażone)
10l - bitki wieprzowe w sosie
30l - kasza
20l - makaron penne do makaronu na słodko

Oprócz tego co na gazach dzisiaj pójdzie:
Ok. 30kg buraków zasmazanych
Ok. 50kg kapusty zasmażanej
70 sztuk schabow
70 bułek z kotletem mielonym

W skład bułek wchodzi: bułka, sos musztardowy, cebul, sałata lodowa, mielony, pomidor, ogórek

Obecnie gotujemy dosłownie na pol gwizdka w porównaniu z tym ile tego wszystkiego idzie jak mamy ‚normalny’ rok szkolny.

#gotujzwykopem #gotowanietomojapasja #sniadanie #smacznego #dziendobry #proszesieczestowacmoznabracpodwie
Pobierz KubaJam - Ze względu na koronę oraz ferie gotowanie #umniewbarze nie jest takie pokaź...
źródło: comment_1645077943NKjOwvTdmQ8QK9zAJTFdWG.jpg
  • 52
@KubaJam: ile za gaz płacisz


@jadalny_kasztan: Przed podwyżkami 3500 co 2 miesiące

Po podwyżkach 11500 co dwa miesiące. Ale, jak wspominałem, zamknęliśmy sprzedaż detal, to zaowocowało dużymi spadkami zużycia gazu/prądu. Gdybyśmy podtrzymali te sama produkcje, która była przed grudniem to faktura wyszłaby 16500 za dwa miesiące. Cena netto za 1 kWh gazu wzrosła z 0,165 zł do 0,59 zł. A to nie koniec podwyżek ¯_(ツ)_/¯
@KubaJam: super słyszeć, że fundacja dokarmiania mireczka dalej działa :D Powodzonka, oby Wam biznes jak najdłużej się spinał ^^


@noriad: Dziękuje. Jak przestanie to się zamkniemy i zostaną tylko wspomnienia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KubaJam: kurde ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak bardzo lubię klimat barów że wziąłbym 3 dni urlopu i przyjechał do łodzi żeby spróbować ( ͡° ͜ʖ ͡°) w moich okolicach wszystkie bary już przerobiłem
@KubaJam: wiem że to ciężki czas, ale jak nie posiadasz systemów do organizacji żywienia zbiorowego w szkołach i chciałbyś coś na ten temat usłyszeć (pełna obsługa - kontrola finansów, produkcji, biuro obsługi klienta) daj znać. :)
Lubue Twoje wpisy. Chcialbym popracować w takiej kuchni miesiąc.

Zobaczyć od środka jak wygląda gotowanie na dużą skale.

@Orowerbogatszy: (ʘʘ) zawsze jakiś praktykant może się przydać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KubaJam: wiem że to ciężki czas, ale jak nie posiadasz systemów do organizacji żywienia zbiorowego w szkołach i chciałbyś coś na ten temat usłyszeć (pełna obsługa - kontrola finansów, produkcji, biuro obsługi klienta) daj znać. :)


@Romare: Akurat jestem na etapie rozmów o systemie zamawiania obiadow w placówkach oświatowych. Potrzebuje, aby rodzice poprzez stronę/apke zamawiali obiady, opłacali je i odwoływali jak zajdzie taka potrzeba.
@KubaJam: Pytanie. Sam robisz to żarcie, czy nie bierzesz udziału w tym procesie? Może jakieś przepisy dla upośledzonych mirków jak gotować ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dupazbita: To praca zespołowa. Trochę ja, trochę inni. Mam już w zamyśle pare przepisów i porad odnośnie kuchni.