Wpis z mikrobloga

  • 2
Dodawałem dziś do kompa ssd. Potem komp nie chciał się uruchomić. Nie było rozruchu. Oddałem do naprawy kompa i koleś mówi że możliwe że mój zasilacz był zasłaby i wysiadł.
Możecie mi powiedzieć czy faktycznie mój sprzęt potrzebuje 700-750 W?
Ryzen 7 5800x
Rtx 3060 Ti gigabyte
RAM 32 GB w 4 kościach
1 HDD dysk
Wcześniej 1 ssd systemowy teraz chciałem dodać drugi czyli 2 ssd.

Mój zasilacz to Focus plus 650w 80 plus Gold.
Rekomendowane dla tego gpu zasilacze to właśnie 650 w. Ale mozliwe że razem ze wszystkim innym to za mało.
Jak Mirki uważacie? Tyle styka czy taki rig wymaga 700-750?
#pcmasterrace #komputery #elektryka
  • 45
  • Odpowiedz
  • 0
@sprawa: Raczej było małe spięcie, iskra gdzieś przeskoczyła a nie słaby zasilacz. Zestaw to chyba 500W nie weźmie przy pełnym obciążeniu...
  • Odpowiedz
@sprawa: O ile tam na procku nie masz jakiegoś ekstremalnego OC to nie widzę tego, żeby taki zasilacz nie dawał rady, nawet pod maksymalnym obciążeniem syntetycznymi testami taki zestaw więcej niż 600w nie powinien ciągnąć.
Masz w internecie nawet kalkulatory np. ten:
https://www.bequiet.com/en/psucalculator
i po wpisaniu twojego rigu przy mocnym oc procka i stockowym oc gpu nie wyszło ponad 600W.
ShadyTalezz - @sprawa: O ile tam na procku nie masz jakiegoś ekstremalnego OC to nie ...

źródło: comment_164519906706wKs1qBbZjse9G075RBRs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sprawa: możliwe, że masz jakiś wadliwy model i trzeba oddać na gwarancje(w co wątpię bo seasonici to mega porządna firma), ale jeśli jest sprawny to w zupełności powinien wystarczyć. Może chłop z serwisu chciał cię wrobić w kupno zasilacza od niego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ShadyTalezz raczej nie bo powiedział że oni takich mocnych nie mają ( ͡º ͜ʖ͡º) ale dziękuję za wytłumaczenie. Zastanawiałem się czy nie zamawiać nowego zasilacza.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ShadyTalezz zgadza się. Jedynie jest make cyknięcie jak się wciśnie power. Ale żadnego prądu, nic się nie uruchamia. Żaden wiatrak czy światełko. Oddałem go do naprawy i koleś mówi że jak będzie miał czas to dzisiaj go zbada. A jak nie to dopiero w poniedziałek. A #!$%@? bo ten komp to moje miejsce pracy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dombol bios jest sprzed roku jakoś. Ale nawet gdyby chodziło o bios to nagle by nie umarł? Tylko dawałby jakieś znaki życia xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ShadyTalezz nie. Bo się na tym nie znam i nie wiedziałem co odłączenie dysków mogło by zmienić xd odłączyłem jedynie ten dodatkowy ssd co dzisiaj wpiąłem.
  • Odpowiedz