Wpis z mikrobloga

Dodaję fragment mojego komentarza jako osobny post, żeby nie uciekł nikomu:

Do wszystkich którzy mnie obrażają i wyrażają poglądy prorosyjskie:
Wpis udowodnił to, co miał udowodnić. Mimo że jesteście zorganizowaną, prawdopodobnie finansowaną z zewnątrz kraju grupą, pozostajecie na marginesie tego, co myśli polskie społeczeństwo. Wasze propagandowe wysiłki nie znajdują nawet najmniejszego poparcia. Nikt tu nie chce Putina, nikt nie chce wpływów Rosji. Nawet sami Rosjanie. Won, wynoście się z życia społecznego, #!$%@? ze sceny politycznej. Usprawiedliwiacie morderców i tytanów, co czyni was mordercami i tyranami. Nikt we współczesnym świecie was nie chce. Europejskie społeczeństwo nie chce wojny, nie chce zamordyzmu, a pozorowana potęga Federacji Rosyjskiej nie robi już na nikim wrażenia. Możemy mieć różne opinie o historii, ale nikt, oprócz was, nie życzy żadnemu innemu narodowi bezsensownego przelewu krwi. Odpuścicie i żyjcie w swoim rosyjskim szambie.

Reszta: @timeofthe
To zróbcie swój temat z flagą Rosji, co wam przeszkadza? Chyba tylko to, że nie będziecie mieli plusów

@Sosna00 @mroznykasztan

To wersja z jednego opracowania tematu, opatrzona dopiskiem, że było to tłumaczenie środowisk pro-bury. Skoro je przeczytaliście, zapewne znaleźliście też cytat 'wasza ziemia jest tu Białorusini, ale głębiej' (i wskazał palcem w ziemię), [potwierdzony w wielu źródłach ] wypowiedziany przez Burego przed rozkazem egzekucji jednej z wiosek. Oczywiście, nie przytoczycie tego fragmentu, nie pasuje do prorosyjskiej narracji.

Pomyślcie - skoro nacjonaliści w Polsce potrafią wierzyć, że były to mordy antykomunistyczne, dlaczego nacjonaliści na Ukrainie mają nie wierzyć, że mordy bandery znajdowały usprawiedliwienie w aktualnej wtedy sytuacji społeczno-politycznej?

@etxeberia Najpierw piszesz, że bez roztrząsania historii, a chwilę potem relatywizujesz i bagatelizujesz rzeź wołyńską.

Ani słowo mojej wypowiedzi nie wskazuje na to, że bagatelizuję rzeź wołyńską. Napisałem, że bez roztrząsania historii, a potem rozpoczął się atak na Ukraińców, którego podstawą były zaszłości historyczne. Nie można wobec takich oskarżeń przejść obojętnie.

#ukraina #rosja #wojna
MackaCthulhu - Dodaję fragment mojego komentarza jako osobny post, żeby nie uciekł ni...

źródło: comment_1645325293yvkAIgpalYMYm30TPTnhRo.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu:

Europejskie społeczeństwo nie chce wojny


Nie chcę wojny, bo za blisko Polski/Europy i bez sensu ta wojna, z naszego punktu widzenia. Ale taką wojnę Rosji z Turcją, czy Rosji z Chinami, czy Iranu z Arabią Saudyjską to bym widział. Całkiem sensowna.

nie życzy żadnemu innemu narodowi bezsensownego przelewu krwi.


J.W
  • Odpowiedz
@werter_do_jercewa:
Antyrosyjskim. Więc chyba dobrze, żeby się z ruskimi bili. Turcja to też nasz potencjalny przeciwnik, jedyna różnica jest taka, że teraz Rosja jest silniejsza, więc Turcja to "sojusznik" z konieczności. Turcja nie raz szantażowała Europę islamskimi migrantami. Gdzie Europa a gdzie Turcja.
  • Odpowiedz
Usprawiedliwiacie morderców i tytanów, co czyni was mordercami i tyranami


@MackaCthulhu:

Przekazuję do waszej wiadomości, że w czerwcu 1943 r. przedstawiciel centralnego Prowodu – dowódca UPA – „Piwnicz” „Kłym Sawur” przekazał mi tajną dyrektywę w sprawie całkowitej- powszechnej, fizycznej likwidacji ludności polskiej


Dlatego każdy uczciwy Polak wspiera Powstańców Noworosyjskich.
  • Odpowiedz
@LuckySpopielar: Są jeszcze ci co powołują się na Giedroycia, przeczytaj więc co on napisał, a przekonasz się, że byłby tego samego zdania co ja.
Przeczytaj a nie słuchaj innych o tym co napisał, bo to jest różnica zasadnicza
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: Rosja to taka potęga tylko dzięki atomowi tak to by dawno zostali zaorani, nawet Turcja się z nimi nie p...liła i zestrzeliła ich samolot i putler zesrał zbroje i nic nie zrobił oni umieją tylko słabszych napadac i straszyć taki to kraj. Do wszystkich w około mają pretensje a sami z prawa międzynarodowego r..ą gówno śmiać mi się chce jak stękają że jakiś kraj kupuje lepsze uzbrojenie i już mają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MackaCthulhu: Masz rację: kacapy i korwiy wyp...ać. Żyjcie sobie w tym ruskim szambie. Wyjedzie tam i po miesiącu zobaczycie jaki to raj. Ale nie zmuszajcie i nie zachęcajcie innych. Szambo posypane płatkami róż (waszą propagandą) nadal jest gównem.
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: żebraku plusów... daj spokój. Czy ja chcę wojny? Czy ja wspieram Rosję? Zrozum że są ludzie którym obojętne są oba kraje
Gardzę polityką Ukrainy (i nacjonalistami takimi jak ci naziści z azowa czy urzędnicy zachodniej Ukrainy oraz ich polityką historyczna) a to że ty próbujesz wyżebrać plusy swoim pacyfistycznym #!$%@? to inna bajka
I nie rozśmieszaj ludzi tym typowym wypokowym gadaniem o "płatnych trollach"
W odróżnieniu od ciebie dla mnie
  • Odpowiedz
Pomyślcie - skoro nacjonaliści w Polsce potrafią wierzyć, że były to mordy antykomunistyczne, dlaczego nacjonaliści na Ukrainie mają nie wierzyć, że mordy bandery znajdowały usprawiedliwienie w aktualnej wtedy sytuacji społeczno-politycznej?


Większość ofiar ludobójców ukraińskich to kobiety i dzieci więc nie porównaj
Takie porównania są typowe dla strony ukraińskiej
  • Odpowiedz
  • 0
Na zarzuty kolegi wyżej (nie wołam go bo ewidentnie ma delikatną psychikę i zaczyna robić o mnie dziwne wpisy) bardzo celnie odpowiedział w innym poście użytkownik @szurszur :

Ale przecież to sa fakty ,- jak pojawi sie kwestia konkretnych zbrodni od dzialów Burego i zestawi z konkretnymi UPA to polscy narodowcy i pisowcy mówią dokładnie to samo co neobanderowcy i zmyślają przebieg wydarzeń aby wybielic/uzasadnic zabijanie.

- ofiary cywilne zgineły w walce
  • Odpowiedz