Wpis z mikrobloga

Dodaję fragment mojego komentarza jako osobny post, żeby nie uciekł nikomu:

Do wszystkich którzy mnie obrażają i wyrażają poglądy prorosyjskie:
Wpis udowodnił to, co miał udowodnić. Mimo że jesteście zorganizowaną, prawdopodobnie finansowaną z zewnątrz kraju grupą, pozostajecie na marginesie tego, co myśli polskie społeczeństwo. Wasze propagandowe wysiłki nie znajdują nawet najmniejszego poparcia. Nikt tu nie chce Putina, nikt nie chce wpływów Rosji. Nawet sami Rosjanie. Won, wynoście się z życia społecznego, #!$%@? ze sceny politycznej. Usprawiedliwiacie morderców i tytanów, co czyni was mordercami i tyranami. Nikt we współczesnym świecie was nie chce. Europejskie społeczeństwo nie chce wojny, nie chce zamordyzmu, a pozorowana potęga Federacji Rosyjskiej nie robi już na nikim wrażenia. Możemy mieć różne opinie o historii, ale nikt, oprócz was, nie życzy żadnemu innemu narodowi bezsensownego przelewu krwi. Odpuścicie i żyjcie w swoim rosyjskim szambie.

Reszta: @timeofthe
To zróbcie swój temat z flagą Rosji, co wam przeszkadza? Chyba tylko to, że nie będziecie mieli plusów

@Sosna00 @mroznykasztan

To wersja z jednego opracowania tematu, opatrzona dopiskiem, że było to tłumaczenie środowisk pro-bury. Skoro je przeczytaliście, zapewne znaleźliście też cytat 'wasza ziemia jest tu Białorusini, ale głębiej' (i wskazał palcem w ziemię), [potwierdzony w wielu źródłach ] wypowiedziany przez Burego przed rozkazem egzekucji jednej z wiosek. Oczywiście, nie przytoczycie tego fragmentu, nie pasuje do prorosyjskiej narracji.

Pomyślcie - skoro nacjonaliści w Polsce potrafią wierzyć, że były to mordy antykomunistyczne, dlaczego nacjonaliści na Ukrainie mają nie wierzyć, że mordy bandery znajdowały usprawiedliwienie w aktualnej wtedy sytuacji społeczno-politycznej?

@etxeberia Najpierw piszesz, że bez roztrząsania historii, a chwilę potem relatywizujesz i bagatelizujesz rzeź wołyńską.

Ani słowo mojej wypowiedzi nie wskazuje na to, że bagatelizuję rzeź wołyńską. Napisałem, że bez roztrząsania historii, a potem rozpoczął się atak na Ukraińców, którego podstawą były zaszłości historyczne. Nie można wobec takich oskarżeń przejść obojętnie.

#ukraina #rosja #wojna
MackaCthulhu - Dodaję fragment mojego komentarza jako osobny post, żeby nie uciekł ni...

źródło: comment_1645325293yvkAIgpalYMYm30TPTnhRo.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@MackaCthulhu: Bury to był #!$%@?, paru jemu podobnych też. Tylko że takich było paru wśród "wyklętych". OUN -UPA to była organizacja o zbrodniczym programie, mająca na celu eksterminację całej ludności polskiej Wołynia. Nie uwzględniasz proporcji.
  • Odpowiedz