Wpis z mikrobloga

Oglądam ten filmiki na #stopcham i zawsze się zastanawiam czym ci ludzie jeżdżą, że przy głupim deszczu odjeżdża im tył auta na łuku drogi, gdzie nawet ciężko w takim miejscu, żeby zwalać winę na jakieś plamy oleju. Oczywiście takie sytuacje zdarzają się tylko gruzom.

Kupiłem 11-letnie auto, bardzo zadbane, pani miała nawet AC. Ale oczywiście oba komplety opon mają również 11 lat. Szwagierka chciała zobaczyć co takiego kupiłem, mówię jej o oponach, a ona na to, że jej też mają 10 lat. Bo przecież jest bieżnik.

Ciekawe ilu wykopków, którzy dostają bólu dupy na tekst "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie" również jeździ na takich oponach. W sumie w takim samochodzie to faktycznie nie da się szybko i bezpiecznie jednocześnie.

#samochody #motoryzacja
WyjmijKija - Oglądam ten filmiki na #stopcham i zawsze się zastanawiam czym ci ludzie...

źródło: comment_1645431697syet5wZBbAACJ0Pc8d44iz.jpg

Pobierz
  • 224
przy głupim deszczu odjeżdża im tył auta na łuku drogi


@WyjmijKija: Zazwyczaj są to małe, miejskie auta, które jeżdżą pewnie głownie po mieście. Stan techniczny zawieszenia i opon jest tragiczny, ale do spokojnej jazdy w korku starcza. Wyjedzie taki raz na rok poza miasto i takie rzeczy się dzieją.
Innym powodem może być błędne przekonanie pokutujące w Polsce, że "lepsze" opony daje się na przód (bo z przodu napęd i sterowanie).
czym ci ludzie jeżdżą, że przy głupim deszczu odjeżdża im tył auta na łuku drogi,


@WyjmijKija: przyczyny zawsze te same : niedostosowanie prędkości
- warunków atmo
- własności pojazdu [ w tym stan opon, zawieszenia itd]
- własnych umiejętności [ ich przeszacowanie]
Słabsze niż letnie w deszczu, słabsze niż zimowe w śniegu.


@GaiusBaltar: Jeżeli mowa o markach premium to jak są nowe, w warunkach 0-10 stopni wypadają lepiej niż letnie czy zimowe. Na śniegu nie odbiegają zimówkom ale lato jest bardzo źle. Dużo dużo dużo gorsze od letnich. różnica jest astronomiczna, na tyle astronomiczna że na polskie zimy warto rozważać lato letnie zima całoroczne i zmieniać.
Różne jednak dzieją się akcje jak opony
@aksal89: moje Micheliny w drugim aucie tak po 4 latach wyglądały, wciąż trzymały bardzo mocno, więc ponownie, co ci ludzi mają założone, chociaż pewnie tak jak wspomniał @mayek, o czym zapomniałem - przekładanie przód na tył. Dociągnąłem do końca sezonu i poszły do utylizacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@WyjmijKija: odkąd kupiłem dwa nowe komplety opon do 22-letniej skodzianki na każdym poważniejszym deszczu objeżdżam miszczuff prostej, nawet nie siląc się na 3-cyfrowe prędkości.

Opony to jedyny punkt styku samochodu z drogą. Nie warto na tym cebulić. 1000 za komplet opon to nie jest cena z kosmosu, jak nie robisz 50k/sezon to kilka lat wytrzymają.
Słabsze niż letnie w deszczu, słabsze niż zimowe w śniegu. Pewnie lepsze niż nalewki czy wymiana raz na 10 lat, ale bądźmy szczerzy, parametry są gorsze.


@GaiusBaltar: tak tylko jak jest jakiś ograniczony budżet, to zwykle lepiej dobrej klasy całoroczne niż dwa komplety sezonowych za podobne pieniądze.