Wpis z mikrobloga

Oglądam ten filmiki na #stopcham i zawsze się zastanawiam czym ci ludzie jeżdżą, że przy głupim deszczu odjeżdża im tył auta na łuku drogi, gdzie nawet ciężko w takim miejscu, żeby zwalać winę na jakieś plamy oleju. Oczywiście takie sytuacje zdarzają się tylko gruzom.

Kupiłem 11-letnie auto, bardzo zadbane, pani miała nawet AC. Ale oczywiście oba komplety opon mają również 11 lat. Szwagierka chciała zobaczyć co takiego kupiłem, mówię jej o oponach, a ona na to, że jej też mają 10 lat. Bo przecież jest bieżnik.

Ciekawe ilu wykopków, którzy dostają bólu dupy na tekst "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie" również jeździ na takich oponach. W sumie w takim samochodzie to faktycznie nie da się szybko i bezpiecznie jednocześnie.

#samochody #motoryzacja
Pobierz WyjmijKija - Oglądam ten filmiki na #stopcham i zawsze się zastanawiam czym ci ludzie...
źródło: comment_1645431697syet5wZBbAACJ0Pc8d44iz.jpg
  • 224
@WyjmijKija: Spróbuj w jakimś wątku o oponach zarekomendować jakieś wyższe jakościowo opony, to zlecą się miłośnicy Dębicy, nalewek i opon całorocznych, mówiąc, że oni tylko po mieście, i nie ma sensu tyle wydawać na opony.

Zabawne jest, że często różnica ceny między ich oponami a naprawdę dobrą opcją jest mniejsza niż koszt nawet lekkiej stłuczki, nie mówiąc już o wypadku. Mi dobre opony przynajmniej dwa razy uratowały dupę na drodze, i
@WyjmijKija: ja mam zimówki z 14 roku miałem kupić nowe ale po przygodach stwierdziłem że będę sprzedawać to bez sensu kupować a ostatecznie nie sprzedaje bo nic mi się nie podoba nowego i czekam na kolejną awarię która zmotywuje mnie do sprzedaży ( ͡° ͜ʖ ͡°)
proszę nie szkalować całorocznych.


@Poldek0000: Słabsze niż letnie w deszczu, słabsze niż zimowe w śniegu. Pewnie lepsze niż nalewki czy wymiana raz na 10 lat, ale bądźmy szczerzy, parametry są gorsze.

Dobra opona może oznaczać wypadek lub jego brak. Raz zdarzyło mi się zagapić na drodze szybkiego ruchu. Auto przede mną zahamowało do zera, a ja zorientowałem się w ostatniej chwili. Nie było za bardzo gdzie uciec, więc po prostu hamulec
@ztck: Już to opowiadałem nie raz, ale byłem świadkiem, jak do wulkanizacji przyjechał jakiś znajomek właściciela Audi A3 8P, bo chciał zapytać, czy felgi, które znalazł na OLX będą do niego pasować. Właściciel powiedział, że tak, ale czy ma jakieś opony do tych felg. Jak gość z Audi dowiedział się, że najtańsze chińczyki to 140zł za sztukę, to stwierdził "kuuuuurła, kumpel mi sprzeda używane z niemiec po 40!" XD

Ale owszem
@GaiusBaltar typowe brednie o całorocznych oponach. Mam 350 koni napęd na tył, na jesień zdecydowałem się na całoroczne opony z najwyższej półki i po 25000 km jazdy we wszystkich warunkach ani razu mnie nie rozczarowały. A sytuacje awaryjne są niemiarodajne wszak każdy kierowca ma inny czas reakcji a i nawierzchnia nigdy nie jest taka sama.

@WyjmijKija
10 lat temu jak dorabiałem sobie po lekcjach na wulkanizacji to ludzie potrafili takie śmieci przywozić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@GaiusBaltar: hurr durr gdyby wszyscy jezdzili na max 5 letnich wielosezonowych Dębicach Navigator 3 to nie byłoby tego tematu. Różnice między Dębica, a letnią/zimowa premium oczywiście są wyraźne, ale poza skrajnymi przypadkami nie decydują o tym czy zginiesz na drodze. Tymczasem ludzie jeżdżą cały rok na 12 letnich zimówkach premium bo "są jeszcze dobre". I tu jest przepaść w zachowaniu na mokrym i bezpieczeństwie.