Wpis z mikrobloga

Piszę bota do śledzenia cen i wypatrywania promocji na różne kategorie produktów. Raczej do użytku własnego, ale jak byliby chętni to moge bota na telegramie postawić żeby informował o dobrych promocjach typu -40%. Jeśli są chętni to dajcie znać. Poniżej screen z pierwszej wersji bota - śledzi tylko zmiany cen telefonów. Mam zamiar rozszerzyć na inne kategorie, jak np. podzespoły komputerowe, telewizory, agd, rtv itp.

#komputery #telefony #promocje #promocja #programowanie #okazje #okazja #pepper
Spofity - Piszę bota do śledzenia cen i wypatrywania promocji na różne kategorie prod...

źródło: comment_1645552057gprrdKEeKDDr6CXFcYUKuE.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Spofity: Myślałeś nad "opakowaniem" wsparcia dla różnych serwisów w postaci wtyczek, na wzór np. Streamlinka? W ten sposób różne osoby mogłyby dodawać wsparcie dla różnych stron bez konieczności znajomości kodu całej aplikacji.

W czym to piszesz?
  • Odpowiedz
W czym to piszesz?


@mp107: aktualnie sam Python.

Myślałeś nad "opakowaniem" wsparcia dla różnych serwisów w postaci wtyczek, na wzór np. Streamlinka? W ten sposób różne osoby mogłyby dodawać wsparcie dla różnych stron bez konieczności znajomości kodu całej aplikacji.


Przemyślę to, ale jeszcze dluga droga. Najpierw chcę ogarnąć najpopularniejsze polskie sklepy i różne kategorie.
  • Odpowiedz
@Spofity: Informuj o postępach.

Sam skanowałem zupą otomoto w poszukiwaniu samochodu, znam też takich co szukali w olx żeby kupić mieszkania przed fliperami. Ci ostatni przekonali się że olx potrafi zbanować IP range ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Planowałem postawić ostatnio skrypcik który będzie szukał mi dobrych promocji. Moje przemyślenia są następujące:

Żeby to miało sens, musi to stać na SBC i wysyłać informacje gdy znajdzie promocję lepszą
  • Odpowiedz
@MondayPL: a co do reszty:

zanim rzucą się na nią pepperki.


tak zaczął się mój pomysł na bota :D Bo jak na peppera coś wejdzie to już kaplica.

Ci ostatni przekonali się że olx potrafi zbanować IP range ( ͡° ͜ʖ ͡°)


a to ciekawe :D Ja kiedys pusciłem bota do olx (do szukania kart graficznych) w chmurze oracle i z tego co widze po datach to
  • Odpowiedz
@Spofity: Skrypt, baza i strona siedzi Ci na heroku?

@Szala: Korzystasz z oficjalnego API pod amazony czy skanujesz na dziko? Podzielisz się ile razy na godzinę można odpytać na takie RtvAgd albo inne Saturny żeby Cię nie odcięło?
  • Odpowiedz
@MondayPL: skrypt na chmurze oracle, baza na phpmyadmin na innej domenie (akurat była pod ręką to skorzystałem XD), a na heroku jest tylko strona postawiona na Flasku
  • Odpowiedz