Wpis z mikrobloga

Dym dezinformacji i mgła wojny przysłania wszystko...

Kilka info:
Sky News podał w dyskusji wieczornej wczoraj że Rosjanie użyli 33% zgromadzonych sił do ataku i w pierwszej fali ataku użyli tylko 200 rakiet cruise. Komentarz był że ekspercie brytyjscy nie rozumią dlaczego tak mało ponieważ Rosjanie mają czym atakować.
Rosjanie nie zrealizwoali wszystkich celów ale koncetrują tak naprawdę na Kijowie.
Onet:
Ukraińcy się bronią mocno i mądrze a Rasjanie sie nie przejmują stratami i prowadzą bardzo silne ataki gdzie chcą.
Krytyczynym momentem bedą następne 48h kiedy Rosjanie będą mogli luzować swoje zmęczone jednostki a wprowadzać
nowe świeże siły.

Ode mnie:
Wojna obronna w 1939 trwała 30 dni a w połowie zaatakowano nas z dwóch stron.
O ile nie wydarzy się jakiś dyplomatyczny/wojskowy przełom to trochę czasu tu spędzimy.
Ukraińcy to nie Arabowie co się łatwo poddają, a sam Irak jest tylko 40% wielkości Ukrainy.

#ukraina #wojna #rosja
  • 21
@konradpra: Moim zdaniem Rosja traktuje wojnę jako przedłużenie swojej dyplomacji względem zachodu. Straszyli zachód wojna od miesięcy próbując zmusić zachód do ustępstw, m.in. w sprawie polityki dotczacej importu gazu. Teraz Rosjanie tym atakiem chcą powiedzieć, że nie rzucają słów na wiatr i świat się musi liczyć z ich groźbami, nawet tymi najbardziej szalonymi - a gróźb Rosja rzucą ostatnio wiele. Dlatego przeciągają tą wojnę aby mogli grać dłużej tą kartę i
@konradpra: ta i dlatego w powietrzu sobie nie radza, specialnie wysylaja slabe wojsko i slabe lotnictwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

juz za chwile przyjdzie 10 dywizji z syberii i uratuje front...

w Iraku amerykanie mieli dominacje w powietrzu i robili z czolgami wroga co chcieli, to i jak przecietny zolnierz widzial, ze ledwo wyjdzie i umrze, a ginac ma za sadama to woli sie poddac

dla mnie
@konradpra: ok, ale oni pisza o odwodach to normalne, nikt nie rzuca 100% ludzi do walki, oni sie musza rotowac

po 2 dobach w walce to zolnierze sa wykonczeni stresem, zimnem, glodem itp

chyba, ze o inny fragment z onetu chodzi
@r3nal: Właśnie dlatego użyli tylko małą część jednostek. Chodzi o to że Ukraińcy nie mają tak dużo rezerw jak Rosjanie i za 48 godzin wycieńczone jednostki ukrainskie będą walczyć z kolejnymi rzutami swieżych jednostek bez strat.
Rosjanie poswiecili część przewagi ilościowej by utrzymać jednakowe albo nawet mocniejsze tempo ataku w późniejszym czasie.
Okaże się za 2-4 dni czy tak było...
@konradpra: jakies odwody maja, w zachodniej ukrainie musza stacjonowac, ale nie walcza

dwa, rosja nie majac przewagi w powietrzu bedzie miala wiekszy problem z zaopatrzeniem i tym bardziej nie sa w stanie przerwac rotacji wojsk ukrainy
@konradpra: tak, bo chodzi o obalenie prezydenta, poczytaj o puczu moskiewskim - przy takich akcjach czas jest kluczowy

ukraina walczy u siebie, ma ludnosc po swojej stronie, ruskie myslaly, ze jak wejda to ludnosc im bedzie rzucac kwiaty pod nogi, ale nic takiego sie nie dzieje, dywersantow wylapuje zwykli cywile

to troche jak bitw warszawka, tylko tutaj ruscy gubia sie jeszcze bardziej
@konradpra: Według mnie jest zupełnie odwrotnie. To Ukraina ma możliwości uzupełnienia. Np w związku z ogłoszona późno powszechna mobilizacja. Rosja ma przerzucone pewne ilości wojska i sprowadzenie nowych zajmie dużo czasu. Mosty i punkty przepraw zniszczone. Statki są powolne. Z zachodu cały czas przybywają Ukraińcy do obrony i tony broni oraz sprzętu. Mam nadzieję, że Ukraina obroni swój kraj. Jest u siebie. Ma wysokie morale.
@Gohji: Jeśli 19-letniego szczura nazywasz najlepszymi siłami to naprawdę trzeba mieć coś nie po kolei w głowie i być niesamowicie łatwowiernym
@Mathas: k**** ja tylko napisałem ze przekazy są różne, ruska propaganda może twierdzić ze to narazie siły na przetarcie, a Ukraińcy ze to elita wojsk rosyjskich, a widzimy tylko tyle ile chcą nam pokazać -_- ale oczywiście najlepiej kogoś z rana zwyzywać, humor gituwa ?