Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie że przebieg walk rozmywa się trochę z tym co mówił Bartosiak o nowoczesnej wojnie, w której liczba nie ma znaczenia i liczą się głównej specialsi. Oczywiście nie śmiem tutaj zgrywać eksperta ale na tyle ile widzimy to bardzo dużo walk nie różni się wiele od tego jak wyglądały one w II WŚ czyli wymiana ognia na bliskich odległościach między szeregowymi żołnierzami. Poproszę o wykazanie mi że #!$%@? głupoty bo zapewne tak jest
#ukraina #geopolityka #wojna
  • 9
@Jestem_robotem123: Pojawiły się głosy, bazujące na nagraniach, że na Ukrainie działają zachodni specjalsi, jako zachodnia wersja zielonych ludzików. Jeżeli tak, to nie tylko Bartosiak mógł mieć rację, ale to by wyjaśniało tez trudności Rosji.
@komisarz_bolec: Bartosiak od poczatku mówił, że nic nie wiadomo, ale jednocześnie przedstawiał potencjalne plany inwazji, które sprawdziły się co do joty. Natomiast Wojczal to po prosty zwyczajny amator obserwujący wszystko z fotela, podczas gdy Bartosiak ma regularne kontakty z najwyższymi dowódcami NATO. Nie znaczy to, że należy go traktować bezkrytycznie, ani że nie może się pomylić, a Wojczal nie mógł mieć racji, ale to po prostu inna liga.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Jestem_robotem123: a to nie jest tak, że Bartosiak mówi o tym w jaki sposób może wyglądać wojna przy użyciu nowoczesnej, precyzyjnej broni (której ruscy i Ukraińcy jej mają) przy przewadze w powietrzu i doskonałym rozpoznaniu, na znacznie mniejszym terytorium jakim jest Polska?
Przecież on zawsze argumentował że starcie w stylu II WŚ w którym polskie czołgi wyjadą na przeciw rosyjskim to po prostu #!$%@? dla Polski i dlatego trzeba manewrować i
@Corranh: no on jako przykład nowoczesnej wojny podawał wojnę w Ukrainie z 2014 i mówił że Ukraińcy nie wiedzieli co się dzieje bo nie mieli widzenia na daleki perymetr a Rosją miała i że ich demoralizowali tym jak z nikąd ich zabijali. Z drugiej strony teraz Ukraina dostaje widzenie od USA w czasie niemalże rzeczywistym i może to sprawia że tak dobrze sobie radzi. No ale faktem jest że dużo starć