Wpis z mikrobloga

@KOxX69: Mi wyszło 352. Ja bym rozbiła na 3 zdarzenia:
1) mamy jedną parzystą (2 możliwości), dwie nieparzyste (16 możliwości) i możemy wybrać miejsce dla parzystej na 3 sposoby - 2 * 16 * 3 = 96
2) mamy dwie parzyste (16 możliwości), jedną nieparzystą (4 możliwości) i możemy wybrać miejsce dla nieparzystej na 3 sposoby - 16 * 4 * 3 = 192
3) mamy trzy parzyste (64 możliwości)
RAZEM:
@KOxX69: Ogólnie Twój sposób zapisu jest niezbyt jasny - na przykład niby widać, że najpierw rozważasz liczby, gdzie są trzy 8, potem dwie i potem jedna, w następnych już nie bierzesz pod uwagę 8, ale przy doborze dwóch 6 wiadomo, że wstawiasz w wolne miejsce jedną z pięciu cyfr (ale jakich? Teraz po zastanowieniu się pewnie 1,2,3,5,7 a nie jak myślałam wcześniej wszystkich poza 8) - warto by było pisać przy
via Android
  • 0
@Krolowa_Nauk Więc tak, najpierw rozważyłem wszystkie przypadki, gdzie występuje 8, trzykrotnie, dwukrotnie i raz, później z 4 to samo ale mnożyłem "puste" miejsca razy 6 ponieważ tam ma nie być 8 i 4. Z 6 to samo puste miejsca razy 5 bo bez 6,8 i 4. I w sumie nadal głowie się, jaki przypadek pominąłem i nie mogę dojść. Wynik wychodzi mi jedynie twoją metodą.
@KOxX69: Tak jak @Irrichi: napisał - w ostatnim przypadku dla 6 mnożysz razy 4, ale powinno być razy 5, bo tam ma być 1,2,3,5,7. Sytuacja, kiedy są dwie 2 rozważana jest tylko dla 4 liczb, czyli pewnie dla 1,3,5,7. Brakuje 622, 262 i 226.