Wpis z mikrobloga

@Djuk94: w rzeczywistości czekaja nas mega #!$%@? lata: umocnienie państwa socjalistycznego z wyższym dofinansowaniem na wojsko i jeszcze bardziej zagmatwaną polityka fiskalna, nie wspominam już o inflacji i bezpośrednich skutkach gospodarczych.

jedynym plusem jest atom.
@Djuk94: skąd wiesz że nie będzie miało konsekwencji dla Polski? Przejęcie Ukrainy i sąsiedztwo z każdej już strony praktycznie przez ruskich (państwo baćki traktuje jak teren Rosji) może być grubym ciśnieniem dla nas. Po drugie skoro od nas jest dostarczane większość sprzętu militarnego zachodu bombardowanie takiego Rzeszowa czy Jasionki jest możliwe, nawet atomóweczka by mogła tam polecieć. Kij wie.
@Djuk94: konsekwencje juz są. Niebawem liczba uchodzców siegnac ma milion dwa lub wiecej. Są to kobiety z dziecmi. Pozostaną tu na dluzej. Wojna moze potrwac kilka lat. Nie beda sie widywać ze swoimi mezami w ogóle - nie beda jezdzic na ukraine w odwiedziny przeciez. Kto bedzie łozyć na utrzymanie tych ludzi? Tylko nie mowcie ze unia da. Przyjechały bez mezczyzn, którzy mogli by isc do pracy fizycznej i zarobic. One
@justlogin: W sferze społęcznej mamy demoliberalizm, w ekonomicznej kapitalizm. Polski ład to etatyzm. Socjalizm nie odnosi się do wysokości podatków, bo to jest socjaldemokracja. Socjalizm odnosi się do tego, kto posiada środki produkcji. Te posiadają kapitaliści i to się nie zmieni.
@Djuk94: co Ty gadasz chłopie :p? Nie będzie miało konsekwencji dla Polski? Tak jak kolega wyżej wspomniał:
M.in może nawet miliony 5-10mln uchodźców jest jak najbardziej możliwe ;) nie wpłynie to na gospodarkę? Może później rozlokuja ich więcej na inne kraje UE, ale jak na razie to na nas ciąży presją pomocy tym bezbronnym ludziom.
Jedyne lekarstwo na to, wyłączyć telefon na kilka dni. Ja tak zrobiłem w wakacje, wyjechałem w góry i przez 6 dni nie spojrzałem w telefon nawet raz, zdjęcia robiłem aparatem cyfrowym wiec telefon niepotrzebny. Jak wróciłem do domu to świat wydawał mi się jakiś piękniejszy.
@biniu21: @doges: @ZBoWiD: @AudreyHorne51: No ok, ale co zrobicie? Nic nie zrobicie xD Papierosy, alkohol to rzecz indywidualna, można rzucić, natomiast z ta sytuacja nie jest zależna od was, więc po co te nerwy? Jeżeli tylko Polska ma łożyć na kasę na uchodźców , to powinni ich deportować, natomiast jeżeli UE da dofinansowania na nich, to mogą ich trzymać. Nie jesteśmy nic winni Ukraińcom. Co do Zwycięstwa Rosji,
@Djuk94:
No nic nie zrobię, ale to tak nie działa że powiesz nie stresuj się i nie stresujesz się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na rozmowie o pracę czy na randce też ci nic nie zrobią, a się denerwujesz.
Nie zdecydują się, ale w ciągu ile lat, 10, 15, 20... Widać że doktryna państwa jest taka sama jak zawsze, podbój nowych ziem. Ażeby nowych, "historycznych ziem rosyjskich", starego
@doges: ponoć pracy jest dość, i nie ucierpią na tym polacy ;D ciężko mi w to wierzyć ale taka jest narracja rządu. Poza tym dziewczyny szybko zapomną o męzach bo poszli praktycznie na śmierć więc będą szukać innej gałęzi żeby się utrzymać. Tzn to jest normalne, chęć przeżycia, chęć posiadania jakiejś rodziny
@Djuk94: przecież ta wojna ma już konsekwencje dla Polski. Mój polski oddział w tym roku zamiast zapłacić za gaz 8 milionów zapłaci 40, a to dopiero początek. Myślisz, że kto, jak nie Ty jako konsument pokryje różnicę w cenie? A to tylko gaz. Nasze fabryki w Ukrainie są zamknięte, nasz eksport i import do Rosji stanął.