Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #wojnainformacyjna

Koledzy i koleżanki z wykopu. Zauważyliście może, jak łatwo jest teraz zostać zwyzywanym od ruskiej onucy? Wystarczy napisać komentarz obiektywny, umiarkowany, albo zadać pytanie. To już zaczyna być chore. Przecież wszyscy Polacy praktycznie (poza naprawdę nielicznymi wyjątkami) popierają Ukrainę i ja sam z całego serca także. Ale wystarczy jakieś niepozorne pytanie, jakiś brak stadnego "HUUUURAAAAA na kacapa" i już ktoś cię miesza z błotem. A minusy się sypią hurtem, bo nikt już nie czyta, każdy klika jak #!$%@?. Opamiętajcie się, ogarnijcie się trochę ludzie. #!$%@?. Mnie też zależy na wolnej Ukrainie, na tym, żeby dojechać łysego #!$%@? z kremla i tak dalej. Ale nie bądźmy bezmyślnymi kukłami w wojnie informacyjnej, a przede wszystkim - niech Polak Polakowi nie pluje w twarz i to zupełnie bez powodu. Ukraina - wspieram. Ale Polska to nasz dom i nie zapominajmy o tym. Chwała Bohaterom z Ukrainy! Jeszcze Polska nie zginęła. #!$%@?ć ruski pomiot. Ale myśleć, #!$%@?, myśleć, bracia. Bo tu się zaczyna robić taki burdel, który jest wodą na młyn wroga, kiedy sami sobie skaczemy do gardeł za brak przecinka czy po prostu zwykłe pytanie. Ja już to znam, już kilka razy byłem odsądzany od czci i wiary, minusowany kaskadowo. Bywało i na odwrót - plusowany - i to też nie jest do końca normalne. W sumie to typowe dla wykopu, ale teraz przybiera powoli groteskowe rozmiary. NIE WYŁĄCZAJMY MYŚLENIA i empatii dla drugiego mirka. To jest też Polak, choćby i miał nieco inne zdanie. A ruskich trolli - #!$%@?ć, ale najpierw sprawdzić. Jednego takiego #!$%@? wczoraj odpiąłem od matrixa. Tak trzeba. Ale nie między sobą, nie dajmy się skłócić. Pozdrawiam was i pokój z wami.
  • 21
@mike78: xD dokladnie tego doswiadczylem wvzoraj. Tutaj na tagu nie jest jeszcze tak zle i mozna w miare podyskutowac wspólnie, chociaż i tak jest gorzej w miare przyrost obserwujących tag. Ale i tak nir ma co porownywac z szambem ze strony głównej.(°°
Nie widziałem, żeby ktoś będąc obiektywnym został nazwany ruską onucą.

Ruskie onuce: Nie popieram rosji, ale...


@Manymouse: No i właśnie o tym mówię w swoim wpisie. Na #!$%@? to napisałeś? Nikt nie jest obiektywny, obiektywizm to konstrukt abstrakcyjny, nie ma człowieka obiektywnego ani jednej sztuki. Każdy jeden postrzega otaczający go świat poprzez pryzmat swoich doświadczeń i przekonań. Ja popieram Ukraińców w ich walce i większość z nas także, bo to jest
@mike78:

Ja popieram Ukraińców w ich walce i większość z nas także, bo to jest w naszym interesie.


Bo jesteś nieobiektywną onucą. Ja popieram ukraińców, ponieważ nikt nie ma prawa atakować i zabijać innych. Agresor jest skazany na przegraną. Zawsze.

Ale na #!$%@? #!$%@? szczerzyć kły ku innym Polakom?


Ponieważ tak jak na ukrainie, tak i w polsce masz ruskie onuce. Chociażby emil czeczko, załoga sputnika, partia korwin.

No to jesteś
Ja popieram ukraińców, ponieważ nikt nie ma prawa atakować i zabijać innych. Agresor jest skazany na przegraną. Zawsze


@Manymouse: Powiedz mi kolego tylko jedną rzecz: skąd #!$%@? pomysł, że ja się z tym nie zgadzam? Czy to wynika z tekstów, które publikuję, czy może z tego, że są dla ciebie zbyt trudne?
Opamiętajcie się, ogarnijcie się trochę ludzie. #!$%@?. Mnie też zależy na wolnej Ukrainie, na tym, żeby dojechać łysego #!$%@? z kremla i tak dalej. Ale nie bądźmy bezmyślnymi kukłami w wojnie informacyjnej, a przede wszystkim - niech Polak Polakowi nie pluje w twarz


@mike78: Jest taki typ człowieka, który jak widzi, że ktoś dostaje więcej atencji od niego to dostaje szału. I wydaje mi się, że na siłe piszecie o myśleniu
@Manymouse: pominę wyzwiska. Odniosę się do zarzutów. Myślę o własnym interesie. Tak, to jest prawda. Ale każdy myśli o własnym interesie. Matka dzieci w piwnicy w Kijowie, Ja, ty sam - wszyscy myślimy o własnym interesie. Co jest złego w myśleniu o własnym interesie? Jesteś jak sowiecki propagandzista, który nawoływał do zabierania rolnikowi ukraińskiemu ostatniej krowy - bo ten #!$%@? myślał o własnym interesie. No myślał. Bo żeby pomagać komuś słabszemu,
@Manymouse: Rosja nie myśli. Tam nikt nie myśli, tam jest putin i on decyduje, ale sam nikt nie myśli. Pewnie i ty sam tak uważasz. A co do nacjonalizmu, to ci coś powiem. I raczej ci się to nie spodoba. Nacjonalizm to skrajna forma patriotyzmu. Patriotyzm to miłość do własnej ziemi, tradycji, historii, języka, więzi rodzinnych i społecznych. Nie ma w patriotyzmie ani krzty zła, jest on dobry, jest po prostu
Nacjonalizm to skrajna forma patriotyzmu. Patriotyzm to miłość


@mike78: Mamy różne zdanie na ten temat. Trudno. Dla mnie patriotyzm jak najbardziej ok, sam się za patriotę uważam. Nacjonalistą kiedyś również byłem, chodziłem na marsze niepodległości, wierzyłem w głoszone hasła itp. Teraz, z perspektywy czasu, uważam praktycznie każdy nacjonalizm za zły. Nacjonalizm = my jesteśmy lepsi od was, bo tak. Bo tu się urodziliśmy. AfD, Forza Nouva, ONR - to są grupy
@Manymouse: Nareszcie napisałeś coś szczerego. Dziękuję ci za to. I rozumiem, że się zawiodłeś na polskich pseudo-nacjonalistach. Mogło tak być. Takie środowiska często przyciągają różnych popaprańców, podobnie jak futbol przyciąga tych, którzy zamiast oglądać mecz wolą się #!$%@?ć z innymi, z powodu koloru szalika. Ale nie trać wiary. Bycie Polakiem, to coś więcej niż bycie zjadaczem chleba. Jesteśmy dobrzy i świat o tym wie, tylko nie chce o tym za bardzo
@Manymouse: Tak tylko gwoli wyjaśnienia: nie, nie uważam siebie za nacjonalistę. Nie należę do żadnej organizacji. Po prostu jestem Polakiem i jeszcze nigdy mi za to nie było wstyd. Podejrzewam, że gdybym nim nie był, mogłoby być różnie. Innymi słowy: po prostu jestem normalnym kolesiem z polskim paszportem, który się go nie wstydzi. Patriota.