Wpis z mikrobloga

No lipa. W poniedziałek przyjechał Stoltenberg, powiedział, że wysyłanie samolotów byłoby równoznaczne z włączeniem się NATO w konflikt i husarii faja zmiękła. Całe szczęście


@Laukaer: ale samoloty miała dostarczyc UE a nie NATO
@mistejk: @Megasuper:

#!$%@? ale oni w #!$%@? rzeczy się domagają..a przecież to niepodległe państwo powinno być przygotowane i wsumie to nie nasza wojna


Oczywiście, że w interesie Polski są jak największe straty Rosji, osłabienie armii rosyjskiej, wygrana Ukrainy.

życzę Ukrainie jak najlepiej, to od Polski dostali najwięcej pomocy, ale nie powinniśmy eskalować konfliktu w taki sposób, cieszę się że ktoś im to wybił z głowy

@patrykw96: Kwestią nie do
@mistejk: @mistejk: @Nabuhodozur: samoloty zobowiązała się dostarczyć UE. Ponieważ jesteśmy w NATO, to ten Stoltenberg podobno zakazał przekazania naszych samolotów, bo to by oznaczało dołączenie się do konfliktu zbrojnego. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale mam dwie teorie. Pierwsza to taka, że informacja poszła w świat, że to Polska i 2 inne kraje przekazują swoje samoloty, a nie UE jako całość. Zostało nawet wypisane który kraj jakie samoloty
To jest ogromny błąd Ukrainy według mnie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)Gdyby nie to, to prawdopodobne, że latały by z polskich lotnisk


@wigr: Rosjanie aż tak słabego rozpoznania nie mają. Zaraz polapaliby się ( ͡° ʖ̯ ͡°)