Wpis z mikrobloga

Napoje tureckie... co o nich myślicie? Około pół roku temu, totalnie #!$%@?, w środku nocy, pierwszy raz spróbowałem ayrana podczas konsumowania pysznego tureckiego kebabika... Odkryłem, że można je kupić w l'eclercu za jakieś grosze (ok. 1.20zł) Doszło do tego, że w tym tygodniu kupiłem 10 sztuk i czuje, że to moje nowe uzależenienie.. A wy, lubicie takie napoje? (kefir i maślanka dla mnie są do #!$%@?) #ayran
  • 16
  • Odpowiedz
@anon_zwykly Jak coś, to możesz zrobić go sobie sam, rozrabiając gesty jogurt typu greckiego (2-4% tł.) z wodą tak 1/1 I dosolić konkretnie i voila ayran gotów :-) (porządnie rozmieszać)

Ja pijam akurat wszystkie te, których Ty nie lubisz. Kefire, maślanki, ayrany wciągam jak Denaturov etanol ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@kurczakos1: Dzięki za info, ale tak, wiem że jest bardzo prosty do zrobienia w domu i nawet raz robiłem, ale miałem wrażenie, że nie smakuje tak samo dobrze jak z tureckiej jadłodajni..... Tylko roibłem na jogurcie naturalnym a nie na gęstym greckim
  • Odpowiedz
@kurczakos1: Ciekawe jest to, ze na jakimś allegro można zamówić ayrany.. I Co, w lato je wysyłają w gorącym kartonie i dochodzi kiszona? Czy może są jakieś specjalne opcje zamówienia produktów nabiałowych w chłodziarkach za dodatkowa opłata xD chociaż na allegro na pewno nie
  • Odpowiedz