Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Możecie się nabijać, wrzucać memy "takbyło.jpg", ale jest jak jest
1. Rozmawiałem wczoraj z koleżanką. Opowiedziała mi jak jej rodzice z nastawienia antyszczepionkowego płynnie przeszli do nastawienia antyukrainskiego i zaprzeczania w ogóle wojny na Ukrainie. I tak też widzę po niektórych znajomych na Facebooku i po niektórych wykopkach.
2. A jak nie zaprzeczanie wojnie to nawoływanie do interwencji zbrojnej i narracja, że zachód nic nie robi aby pomóc (mam dwoje takich znajomych na Facebooku - codziennie kilka wpisów o tym jak im wstyd za Polskę że nic nie robi, a na wykopie co jakiś czas wpisy w takim tonie)
3. Powoli mija impuls na zbieranie darów i czynne pomaganie uchodźcom. Zaczyna się wplatać w to wszystko narracja, że teraz Ukraińcy będą mieli u nas lepiej niż Polacy, że nam zniszczą kraj, że pełno tu teraz "śniadych inżynierów" itp.

Wszystko to jest ruska propagandą która wykorzystuje ludzi głupich i zmanipulowanych. Wszystko po to, żeby nas podzielić po tych kilku dniach wspólnego działania. Nie ma dla wroga nic gorszego niż Polacy którzy zjednoczyli się we wspólnej sprawie. Pomyślcie o tym i nie dajcie się ogłupiać.


#takaprawda #niepopularnaopinia ? #propaganda #wojna #putincwel
  • 7