Wpis z mikrobloga

Od 3 miesięcy używam klawiatury Logi K860 ergo (układ ansi) i myszy Logi mx master 3 i obiecałem, że opiszę swoje wrażenia po dłuższym użytkowaniu.

Klawiatura jak pisałem już zaraz po zakupie (https://www.wykop.pl/wpis/62338219/wlasnie-dzisiaj-pierwszy-dzien-testuje-zestaw-logi/ ), od razu przypadła mi do gustu, pisze mi się na niej bardzo szybko i sprawnie, nie mylę klawiszy, czego przed zakupem się obawiałem. Nadgarstki faktycznie mniej się męczą poza samym odczuciem mniejszego zmęczenia nadgarstków, przed zakupem Logi ergo miałem ganglion, czyli taka torbiel, która pojawia się w okolicach nadgarstka przez obciążenie nadgarstka, po około 1.5 miesiąca pracy na Logi ergo zniknął samoistnie, więc myślę, że jest to dowód na to iż jest to dobra klawiatura dla osób pracujących przy komputerze.
Zasilana jest 2 bateriami AA, ja mam 2 eneloopy białe i jeszcze ich nie ładowałem od kiedy używam klawiatury, a pracuję na jej codziennie 8h + swoje projekty i nauka.

Co do myszy, początkowo uważałem, że przepłaciłem, jednak teraz po czasie, ta rolka magnetyczna jest świetna, ogólnie mysz bardzo wygodna. Jak nigdy nie używałem żadnych dodatkowych przycisków w myszy, bo nie było to dla mnie komfortowe i nie czułem takiej potrzeby, tak w mx master 3 faktycznie korzystam z rolki poziomej i przycisku pod kciukiem (tego dolnego), bo wygodnie się z nich korzysta.
Jedyne zastrzeżenie do myszy, to słabiej trzyma akumulator niż deklaruje producent, te 70 dni żywotności akumulatora po naładowaniu to chyba przy bardzo sporadycznym używaniu myszy, ja muszę ładować tak co 20 dni, niby jest to sporo czasu, ale problem taki, że pierwsze ostrzeżenie o niskim poziomie baterii wyskakuje gdy już miga na czerwono, że trzeba w tej chwili podłączyć, to trzeba wstać, poszukać kabla i przez chwilę mamy mysz przewodową :D
W sumie szkoda że da się jej ładować indukcyjnie, wtedy po pracy odkładałoby się ją na ładowarkę i nigdy by nie zaskoczył krytyczny poziom baterii.

Ogólnie z klawiatury jest bardzo zadowolony, nie wymieniłbym ją na żadną inną.
Mysz jest ok, nie mam już poczucia, że przepłaciłem tak jak miałem na początku, bo jest bardzo wygodna, ale jednak bardziej zadowolony jestem z klawiatury :) W sumie teraz zastanawiam się nad myszą mx Ergo albo mx Vertical, gdyby któraś z tych miała rolkę MagSpeed czyli taką magnetyczną jak mx master 3, to chyba bym zaryzykował wymianę :)

#programowanie #komputery
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@voot: Mam Verticala i polecam. Cholernie pomogła na ból nadgarstka. Ale nadal uważam, że przepłacona ( ͡° ͜ʖ ͡°) W porównaniu do mx mastera mocno "plastikowa".
@voot: Mam tę myszkę ponad 2 lata i z przyciskiem "pod kciukiem" po ok. roku miałem problem, że raz wciśnięty nie odbijał, przez co myszka przestawała reagować na ruch. Trzeba było ją rozkręcić i poluzować jedną śrubkę. Od tamtego czasu już jakoś nie mam zaufania do tego przycisku, niby działa w porządku, ale czasem nie czuć, że odskakuje. To podobno ich wada fabryczna.
@voot: nie denerwuje cie zajęte miejsce przez numpad, przez co masz dalej do myszki? Stoję przed decyzją zakupu tej klawiatury, ale obawiam się ze przez to używanie myszki będzie mało wygodne :/
@wesolek1996: A to dlatego kupuje się klawy bez numerycznej? Zawsze mnie to zastanawiało po co ktoś uwalił numeryczną z klawiatury :D

Nie odczuwam dyskomfortu, ale mam dość szerokie biurko i tak gdy teraz siedzę i trzymam lewą dłoń na wasd, a prawą na myszy, to dla mnie jest idealna szerokość, akurat tak mniej/więcej na szerokość ramion, więc wygodnie.