Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę do was bo mam mały problem. 7 miesięcy temu sprzedałem samochód z przebiegiem 240 tys km w umowie zawarłem informację że potrzebna jest wymiana sprzęgła i rozrządu. Dzisiaj dostałem pismo od prawnika że kupujący chce skorzystać z prawa rękojmi. Auto ma aktualnie przebieg 356 tys Km i powodem rękojmi jest zatarcie silnika. Niby wada ukrywa bo blok posiadał pęknięcie. Co robić w takim wypadku? Wydaje mi się że facet szuka jelenia bo przez te 116 km olej parę razy już zmieniał więc czy to mnie powinna dotyczyć ta sprawa?

#motoryzacja #prawo #rekojmia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #622511b94ad8e23fb51f5d45
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 58
  • Odpowiedz
@Mintaa: 7 miesięcy temu sprzedałem samochód z przebiegiem 240 tys km w umowie zawarłem informację że potrzebna jest wymiana sprzęgła i rozrządu. Dzisiaj dostałem pismo od prawnika że kupujący chce skorzystać z prawa rękojmi. Auto ma aktualnie przebieg 356 tys Km i powodem rękojmi jest zatarcie silnika. Niby wada ukrywa bo blok posiadał pęknięcie.
i tu jest koniec dyskusji. W sądzie również.
  • Odpowiedz
@dos_badass: No ja też uważam że przy takim przebiegu to raczej OP powinien mu napisać że w dupe może sobie wsadzić tą rękojmię ale wiem że są ludzie głupi i czasami z powodu strachu idą na takie rzeczy.
  • Odpowiedz
No ja też uważam że przy takim przebiegu to raczej OP powinien mu napisać że w dupe może sobie wsadzić tą rękojmię ale wiem że są ludzie głupi i czasami z powodu strachu idą na takie rzeczy.


@Mintaa: w większości takie pisma to próba zastraszenia przez wąsatego janusza, w kamizelce wędkarskiej xd
czasem są na tyle głupi, że dociągną to na wokandę.
czasem wygrają jakis zwrot kosztów, na paliwo. xd
ale
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Z mojego doswiadczenia wynika, ze jak pismo przyszlo z kancelarii/ od prawnika to zwykle nie mam w nim bzdur od strony brakow formalnych czy merytorycznych. Absurdalnosc rzadan to osobny temat. Ale jak papuga dobrze sie podeprze paragrafami a sprzedawca oleje temat to jest spora szansa ze sad przyklepie naawet durne rzadania.


@bigger: i to jest to Twoje kolosalne doświadczenie prawne gdzie to pismo od prawnika wieńczy z sukcesem procesy
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Widzisz. Ja na pisma od prawnikow odpisuja za pomoca prawnikow. Ktorzy lepiej niz ja. I duuuzo lepiej niz Ty znaja sie na temacie. Ze swojej strony koncze ta dyskusje. Nic nowego do dyskusji nie wniose. Wiele ludzi pisze to samo. Ty i tak nie zrozumiesz. ( )

Ze swojej strony pozostaje mi zyczyc, zebys nie trafil na kogos kto Cie bedzie chcial w ten sposob
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: raz jeszcze skomentuje, bo widze, ze fani chlopskorozumowania mowia zebys olal temat.

Moj przyjaciel nadzial sie na podobnej sytuacji na 60 k pln, jesli w umowie nie bylo wylaczenia rekojmi, to kupujacy jak najbardziej ma prawo dochodzenia roszczen z tego tytulu, chocby brzmialy absurdalnie
Wezmie bieglego ktory potwierdzi mu wade ukryta i sad odda ci #!$%@? fure i karze zwrocic pieniadze kupujacemu…
  • Odpowiedz