Wpis z mikrobloga

  • 181
Mirunie, pijcie że mną kompot! #samolociara została dzisiaj zaproszona na rozmowę o pracę, do działu planowania lotów, na piątek w przyszłym tyg ( ʖ̯) Nie mogę teraz zawalić, bo gra jest naprawdę warta świeczki (praca w jeszcze lepszych liniach)! (ʘʘ)

Trzymajcie za mnie kciuki! Protipy odnośnie rekrutacji w #uk miłe widziane ( ͡º ͜ʖ͡º)

tl;dr o #samolociara - studentka BSc Aviation Management (zarządzanie w lotnictwie) na Coventry University w #uk #anglia oraz pracownik brytyjskiej linii lotniczej w dziale Operations Control Centre. Opisuję, co na studiach i w pracy słychać, czasem wrzucę też jakąś ciekawostkę lotniczą.

#lotnictwo #avgeeks #praca #pracbaza #rekrutacja
  • 28
via Android
  • 3
@SebixBezKaryny Właściwie jedno i drugie.

możesz opowiedzieć więcej czym się zajmuje ktoś na takim stanowisku?


Przygotowanie i złożenie planu lotu biorąc pod uwagę wiele czynników, m.in warunki meteorologiczne na trasie lotu, restrykcje w przestrzeni powietrznej, obliczanie ilości paliwa potrzebnego na daną trasę.

Więcej pisałam tutaj: https://www.wykop.pl/wpis/44006393/czas-na-wpis-o-ostatnim-dziale-w-ktorym-mialam-oka/
@Ag90 myślałem że jak firma ustali trasę to dopóki się coś nie wydarzy np. wybuchnie wulkan to latają ciągle ta trasa a tu wychodzi na to że to z tygodnia na tydzień może się zmienić. Chociaż w sumie chyba możliwości masz ograniczone bo istnieją przecież korytarze powietrzne. Czyli rozumiem że układanie takiej trasy przypomina bardziej układanie planu przejazdu tramwaju niż autobusu?
via Android
  • 0
@Ag90: czemu nie jest to jeszcze w pełni zautomatyzowane? Data mining AI itp?


No właśnie miałam pisać do @SebixBezKaryny , że używamy programów do obliczania i przygotowania planów lotów. Ale żaden system nie jest doskonały, nie zawsze dobrze wyznaczy trasę i wtedy trzeba manualnie interweniować.

Czyli rozumiem że układanie takiej trasy przypomina bardziej układanie planu przejazdu tramwaju niż autobusu?


Ani jedno, ani drugie, w końcu tramwaj i autobus nie wznoszą się/nie
@Ag90 chodziło o analogię. Autobus ma więcej możliwości przemieszczania się ograniczają go ulice. Tramwaj ma mniej bo bez torów nie pojedzie (pozdrawiam Wrocław xD). Samolot też nie może sobie latać gdzie mu się podoba - no chyba że może