Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak ja zazdroszczę teraz wszystkim polskim dzieciakom, nastolatkom i młodzieży. Ja jestem z pokolenia gdzie chodziło się do tych samych szkół w jednym mieście, uczyło się jednego fachu całe życie a pójście na studia to już był szczyt ambicji. Gdzie tam mowa o jakimś przebranżowieniu się a w internecie nie było wtedy za wiele. Teraz jak widzę możliwości to mam wrażenie, że większość będzie miała luksusowe życie..
- masa darmowych materiałów z każdej dziedziny nawet za darmo
- studia za granicą, wymiany do USA
- szkolenia wewnątrz szkół, praktyki, nawet przedszkola języczne
- masa inspiracji na youtube np. relacje z życia na drugim końcu świata
- brak kompleksów, otwartość do świata, pewność siebie
- rodzice z kasą, którzy nie boją się inwestować w dziecko i brak postkomunistycznej mentalności

Może i #boomer ale moje pokolenie nie było ambitne i wszystko wydawało się nierealne albo bez sensu. Za to realne były papierosek i piwo po pracy. Pokolenie, które zazdrości innym ale samo nic nie robi. Dzieci postkomunistycznych rodziców. Teraz co drugi dzieciak może być takim Frizem albo programista15k. Przeglądam internety a tam gówniarze jeżdżą sobie po świecie, mają milionowe wyświetlenia albo są wysoko zarabiającymi sportowcami.

#przemyslenia #takaprawda #mentalnosc #kultura #spolecznosc #polak #polska #feels #rozwojosobisty #przegryw #kariera #dzieci #zycie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #622b0e529315b67d250a93ab
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak ja zazdroszczę teraz wszystkim ...
źródło: comment_1647091772ruQcQ0y5lMo9NqzpuL3bGk.jpg
  • 14
PonadgabarytowaKuropatwa: '97 z rocznika friza here

masa darmowych materiałów z każdej dziedziny nawet za darmo- studia za granicą, wymiany do USA

Jak coś jest za darmo to tego nie doceniasz. Jak jest za dużo wyboru to cały dzień dodajesz do playlist/kupujesz książki po 20 pln z myślą, że faktycznie kiedyś to przeczytasz.

szkolenia wewnątrz szkół, praktyki, nawet przedszkola języczne

dla garstki najlepszych. Zazwyczaj wiąże się to z dodatkową kasą na korki