Wpis z mikrobloga

@Fracture: bardzo słabo to wygląda, gdy zmuszają gości do wojny, ale też jestem w stanie zrozumieć #!$%@? tych co zostali w kraju i walczą, a widzą jak gość w peruce #!$%@?. Tak czy siak, nie podoba mi się poniżanie tych co uciekają.
  • Odpowiedz
@Kidkudi: Ale jakie niby wkurzenie, na co? Coś im się ubzdurało, że oni chcą ginąć to inni też chcą?
Ja bym się bardziej oburzał, jeżeli prezydent który najbardziej nagania do walki i na wojnę by to wszystko bezpiecznie przeżył albo w bunkrze, albo sobie wyjechał do Lwowa.
Natomiast co mają zwykli goście, zwykli cywile do tego? Oni nie każą nikomu walczyć i sami też nie chcą ginąć.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Zatem. Ja jeśli bym był na froncie, i codziennie słyszał strzały, wybuchy, widział ciała ludzi, które ciężko rozpoznać, #!$%@? miasto, to czułbym #!$%@? i frustrację, jeśli otrzymałbym info o gościu w peruce który próbował się wydostać z kraju. Dlaczego? Zapewne teraz nie jestem ci w stanie ci tego powiedzieć dokładnie, natomiast w czasie konfliktu wydaje mi się, że mnóstwo myśli i emocji kieruje człowiekiem. Byłbym sfrustrowany bo : walczę za
  • Odpowiedz
ten gość przydałby nam się nawet na tyłach wojny, ten gość mógłby wynieść tego ostatniego staruszka którego nam się nie udało, ten gość mógłby robić cokolwiek pożytecznego i być przy tym bezpieczny. Może mam wybujałą wyobraźnię, natomiast dalej stoję po obu stronach, i staram się obie strony zrozumieć.


@Kidkudi: a czy czułbyś frustrację wobec kobiet, które uciekają? No bo one też mogłyby robić coś pożytecznego, choćby robić jedzenie czy opiekować się
  • Odpowiedz
@Kidkudi: Tylko ty jesteś na froncie z własnego wyboru, bo chciałeś, on nie chciał więc wyjeżdża, może dla niego niepodległość Ukrainy to nie jest najważniejsza rzecz w życiu i bardziej ceni:
1. swoje zdrowie i życie
2. dobrostan swojej rodziny
3. swoich przyjaciół
4. wolność osobistą
5. majątek prywatny
....
Przecież obaj wiemy, że gdyby on nie wrócił, to czułbyś jeszcze większy #!$%@? że sobie wyjechał i żyje dobrze w Niemczech
  • Odpowiedz
@Fracture: Chyba najrozsądniejszym wyborem dla Ukraińców jest próba przekraczania granicy z Polską poza przejściami granicznymi, skoro Straż Graniczna nie zawraca. Smutne, że ludzie którzy rozwijali Ukrainę, zamiast żyć spokojnie w Polsce, gdzie pewnie mieli okazję na to tak są traktowani
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 68
@trevoz:

Zełeński ma krew na rękach.


Ktoś wreszcie to głośno powiedział, bo na razie od początku wojny jest podnieta gościem, którzy przekreślił życie milionów mężczyzn.
  • Odpowiedz
weź potem wytłumacz dziecku, że jego ojciec musi być na wojnie bo jakieś polityczne ścierwo z Zełeńskim na czele


@trevoz: wybor maja taki ze zamiast proeuropejskiego zelenskiego ktory ma szanse wygrac i zbudowac normalny kraj przyjdzie putin. I korea polnocna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Walenciakowa:

wybor maja taki ze zamiast proeuropejskiego zelenskiego ktory ma szanse wygrac i zbudowac normalny kraj przyjdzie putin. I korea polnocna

Albo wyjechać za granicę i żyć w spokoju, rozwijać swoją rodzinę i patrzeć jak jego dzieci dorastają. Rozwijać się, a jak czuje się związany ze swoim krajem, to może wysyłać wypracowane zyski na Ukrainę, co pomoże bardziej niż jakby biegał z karabinkiem jako mięso bez szkolenia...
  • Odpowiedz
Dlaczego go ktoś przymusza do umierania za swój kraj?


@trevoz: Bo trwa wojna w której jego kraj może przestać istnieć i każda para rąk się liczy? Jest to okrutne i brutalne, ale taka zawsze była wojna. Każdy na swój sposób na tym cierpi. Gdybyś to ty stał na czele zaatakowanego państwa to rozumiem, że zarządziłbyś masową ewakuację każdej żywej istoty do innych krajów i oddał swoje terytorium za darmo? Ojej zaatakowali
  • Odpowiedz