Wpis z mikrobloga

Gdybyś to ty stał na czele zaatakowanego państwa to rozumiem, że zarządziłbyś masową ewakuację każdej żywej istoty do innych krajów i oddał swoje terytorium za darmo?


@Hershel: kto chce uciekać niech ucieka. Cywil i tak za dużo nie ugra w pojedynku z zawodowymi żołnierzami.
  • Odpowiedz
Zatem. Ja jeśli bym był na froncie, i codziennie słyszał strzały, wybuchy, widział ciała ludzi, które ciężko rozpoznać, #!$%@? miasto, to czułbym #!$%@? i frustrację, jeśli otrzymałbym info o gościu w peruce który próbował się wydostać z kraju. Dlaczego? Zapewne teraz nie jestem ci w stanie ci tego powiedzieć dokładnie, natomiast w czasie konfliktu wydaje mi się, że mnóstwo myśli i emocji kieruje człowiekiem. Byłbym sfrustrowany bo : walczę za kraj do
  • Odpowiedz
@Hershel: tak czy siak każdy powinien mieć wybór. Tylko żołnierze powinni przymusowo zostać w kraju, bo to ich praca. Reszta obywateli powinna móc robić co chce. Chce zostać, niech zostaje. Chce wyjechać, niech wyjeżdża.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 36
@Fracture: będzie tu teraz gówno dyskusja z ludźmi którzy uważają ze oddanie życia za kraj, który w najlepszym wypadku zrobi ci krzyżyk z brzozy i zakopie w Ziemi to super sprawa.

Leczcie się, chlopaki w moim wieku widzą jak ich kolegów rozrywa bomba, mogą być nawet z braku doświadczenia zabici w friendly fire a wy tu dyskutujecie czy typ robi źle próbując uciec xd w miedzyczasie ludzie odpowiadający za tą wojnę
  • Odpowiedz
Bo trwa wojna w której jego kraj może przestać istnieć i każda para rąk się liczy? Jest to okrutne i brutalne, ale taka zawsze była wojna. Każdy na swój sposób na tym cierpi. Gdybyś to ty stał na czele zaatakowanego państwa to rozumiem, że zarządziłbyś masową ewakuację każdej żywej istoty do innych krajów i oddał swoje terytorium za darmo? Ojej zaatakowali nas, ktoś chce walczyć? Nie? No przykra sprawa, no to ogłaszamy
  • Odpowiedz
@trevoz: tylko, że w żadnym państwie na świecie nie będziesz miał takiego wyboru w podobnej sytuacji, także teksty typu

Zełeński ma krew na rękach.


możesz sobie odpuścić

Tylko żołnierze powinni przymusowo zostać w kraju, bo to ich praca. Reszta obywateli powinna móc robić co chce.


@trevoz: no to już bardziej humanitarne jest ewakuować wszystkich niż zoztawić część na pewną śmierć. Zrozumcie, że powszechna mobilizacja to nie jest wymysł Zełeńskiego tylko
  • Odpowiedz
No bo one też mogłyby robić coś pożytecznego,


@trevoz: no robią, opiekują się dziećmi które zabrały do bezpiecznych krajów
  • Odpowiedz
rozumcie, że powszechna mobilizacja to nie jest wymysł Zełeńskiego tylko to jest normalna i konieczna strategia wojenna w czasie kryzysu


@Hershel: no i to jest właśnie porąbane. Mamy XXI wiek, a ludzie nie mogą o sobie decydować.

I to nie jest tak jak ci się wydaje, że takiego cywila wrzuca się jak żołnierza zawodowego do operacji obrony czy odbicia strategicznych punktów...


A kto tak twierdzi? Samo przebywanie na Ukrainie grozi śmiercią
  • Odpowiedz
no i to jest właśnie porąbane. Mamy XXI wiek, a ludzie nie mogą o sobie decydować.


tak już jest zbudowana nasza cywilizacja. Wszyscy jesteśmy pionkami sterowanymi przez innych z większa lub mniejszą swobodą zależnie od sytuacji. XXI wiek jest skokiem głównie technologicznym, jak widzisz pewne stare schematy są dalej obecne

A kto tak twierdzi?


z tego co wyczytałem w komentarzach wyżej to masa ludzi.

Samo przebywanie na Ukrainie grozi śmiercią w tej
  • Odpowiedz
@Fracture: Od początku tak uważam.

Zelensky przyjeżdża do szpitala i mówi do rannych żołnierzy, by wracali do zdrowia, żeby bronić Ukrainy.

Gość wysyła tysiące obywateli na śmierć a wyśle jeszcze więcej, ale to nie jest Leonidas, który walczy ramie w ramie ze swoimi żołnierzami a typowy kłamliwy polityk, który martwi się o swoją posadkę, o swoje znajomości a nie o swoich obywateli.

Co powinien zrobić? Nie mam pojęcia, ale jego zachowanie
  • Odpowiedz
@Hershel: a nie uważasz, że bardziej cywilizowane byłoby danie ludziom wyboru? Ochotnicy mogliby zostać w kraju, a ci, którzy nie chcieliby ryzykować życiem, wyjechać. Jakby nie patrzeć, zwykli ludzie nie prosili się o tę wojnę. Nie można wymagać od nikogo heroizmu i ginięcia przez chore ambicje sąsiedniego mocarstwa.
  • Odpowiedz
@stray_dog: zwariowałes? Do robo to ty jutro lecisz, ja mam przelew 500+, wychowawcze i zasiłki dla samotnej matki, przedszkole za darmo.... Po co mam pracować? Ty na na nas robisz :)
  • Odpowiedz