Wpis z mikrobloga

#krakow #motoryzacja
Potrzebuje wymienić olej w aucie, które ma gwarancje(leasing). Jest szansa, że zatrzymam go dla siebie więc wole unikać interwału 30k. Zna ktoś jakieś miejsce w Krk gdzie mi to ogarną tak żeby ASO się nie zorientowało (aka nie rozwalą śrub, dadzą taki sam filtr oleju, dobiorą olej)? Do ASO mi się nie chce jechać bo raz, że terminy kosmos a dwa po prostu drogo.
  • 19
  • Odpowiedz
  • 11
@rskk: Nie januszuj. Takie ingerencje to naruszenie umowy więc w razie problemów zostaniesz na lodzie. Póki jest gwarancja to jeździsz do aso.
  • Odpowiedz
@rskk: kup kompatybilny olej (np Castrola do Audi) na Allegro i pojedź do ASO na wymianę. Zapłacisz może 50 zł więcej niż robiąc poza ASO.
  • Odpowiedz
@krupek: dokładnie, kup olej zgodny z instrukcją auta (w aso liczą sobie 100 za litr), za resztę czyli wymianę , filtr oryginalny i podkładkę zapłaciłem ostatnio 205 zł w ASO Renualt czyli znośnie.
  • Odpowiedz
@ejenes: to że ma nowe auto w leasingu nie oznacza, że nie potrafi liczyć. Nie wiem czy wiesz jakie są stawki, ale jak zleci przegląd olejowy w ASO to zapłaci najprawdopodobniej przynajmniej 1500 zł. Za 1/3 tego zrobi to samo w innym serwisie używając markowego oleju...
Znajomy tak samo w nowym audi zmieniał olej w zewnętrznym serwisie po 5 kkm, żeby nie zniszczyć auta idiotycznie wydłużonym interwałem pierwszej wymiany.
  • Odpowiedz
@goferek: Jasne, tylko czy biorąc w leasing nie zobowiązujesz sie do przeglądów w autoryzowanym serwisie? Przeciez cały koszt, w tym utrzymanie samochodu można oszacować.
  • Odpowiedz
@ejenes: już wymieniałem tak przez dwa razy ale według mnie prawie 1000zł za wymianę oleju to złodziejstwo ¯\_(ツ)_/¯

@ainam102: przygotuje się na kolejny raz, tymczasem dam ASO znowu zarobić bo muszę mieć auto gotowe do dalszej trasy na ten weekend

@Ademu: od 2010 według UE wymiana oleju nie jest czynnością serwisową i możesz to zrobić gdzie ci się podoba o ile użyjesz autoryzowanych części/oleju.
  • Odpowiedz
@rskk: dam ci protipa.
Jest czynnosc serwisowa z wymiana oleju i kosztuje 1200 zl
jest tez usluga wymiany oleju i u mnie w serwisie kosztuje 300 zl z olejem

ostroznie( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: czynnosc serwisowa - to jest cala usluga serwisowa opisana w instrukcji obslugi. Podlaczenie komputera, sprawdzenie bledow, kontrola cisnienia w oponach, kontrola wycieraczek, sprawdzenie wszystkich plynow itd itd itd.

Usluga wymiany oleju z filtrem to usluga wymiany oleju z filtrem - przychodzi ziomek, odreca korek, spuszcza olej, zakreca, wymienia filtr, zalewa nowym.

to jest jakies 4-5 h vs. 30 minut
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: tylko nie kazde ASO chce to wykonac - ale spokojnie zadzwonisz do innego i zrobia.
W ten sposob serwisuje mojego 6 letniego peugeota w aso. Co 15k usluga wymiany oleju(lokalny warsztat chce 50 zl mniej za to wiec wole zrobic w ASO)
co 30k jade na normalny przeglad za 1500 zl zeby przeswietlili auto. Jak wychodzi jakas grubsza robota np. wymiana tarzy i klockow to umawiam sie na konkretna usluge.
  • Odpowiedz
już wymieniałem tak przez dwa razy ale według mnie prawie 1000zł za wymianę oleju to złodziejstwo ¯_(ツ)_/¯


@rskk: kiedy ja sie z Toba w 100% zgadzam! Jezeli jednak nie stac mnie na taki serwis lub zal mi kasy, to nie ide w marke premium prosto z salonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ejenes: to, że marka premium nie ma żadnego znaczenia - wcześniej miałem marke nie-premium (Audi to dla mnie też nie jest premium no ale...) i rzeczy w ASO plus minus kosztowały tyle samo.

Po prostu uważam, że tyle hajsu za tak prostą rzecz serwisową to dużo. Ostatecznie i tak to zapłacę ale nie czuje się z tym dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz