Wpis z mikrobloga

Czy da się kupić zwykły rower do 1000/1500zł do jazdy rekreacyjnej co jakiś czas? Który nie rozpadnie się po pierwszym miesiącu? Jak tak to jaki polecacie, najlepiej opcje dla faceta i opcje dla kobiety bo szukam też czegoś dla #rozowypasek jeśli chodzi o typ roweru to obojętny, ważne by miał dwa koła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 15
@magiol: Ostatnio na stronie rowerzysta.pl były ciekawe promocje na rowery damskie. Głównie marki Romet. Wydaje mi się ze jak nie masz wygórowanych oczekiwań od roweru za 1.5k zł to znajdziesz coś na czym pojeździsz.
@magiol: rower, sam mam Arkusa od 10 lat. Jednak można się zdziwić jak poskręcany fabrycznie, tak samo jest z motocyklami Rometa/Junaka - po zakupie należy wyczyścić i skręcić porządnie to nie będzie się nic tłukło czy latało.
@magiol: nie, rower za 1000zł to rower za tysiąc złotych i muszą iść za tym kompromisy( ͡° ͜ʖ ͡°)
Około tysiąca złotych kosztuje też tani Riverside z Decathlona. Od tego roku występuje też w ładnym kolorze, choć oczywiście podrożał.
@magiol: dla siebie kupilem rometa za 900 zl i jest spoko, nie ma tych wszystkich bajerow/amorow itp. itd., ale jezdzi sie przyjemnie i wygodnie, dla #rozowypasek kupilem monteria za 600 zl, bo byla wyprzedaz rocznika tez bez bajerow i jezdzi sie fajnie i przyjemnie. Nie sluchaj ludzi, ktorzy mowia, ze rower zaczyna sie od 2000 zl. Omijaj tylko chinszczyzne z marketow
@Miszcz_Joda: nie, dla mnie rower to rower - środek transportu z konieczności lub dla przyjemności a nie worek bez dna do wrzucania tam kasy :P Ale znam takich którzy mają samo koło więcej warte niż mój samochód.
@magiol: Mój rumak, którego kupiłem jakieś 20 lat temu za okrągłe 500 zł (lekko używany trekking), służy mi dzielnie po dziś dzień, a poza śnieżnym środkiem zimy staram się jeździć dwa razy w tygodniu po 100-150 km. W międzyczasie zdążyłem włożyć w niego jeszcze ze dwa razy tyle, ale to pożądane modyfikacje, a nie wymagany serwis - i wciąż w Twoim budżecie :) Pewnie na droższym rowerze bym ładniej jeździł, czy