Wpis z mikrobloga

Chciałbym wziąć leasing na 3 lata samochodu osobowego, ale trochę wywołuje we mnie to dyskomfort psychiczny. Bo to jednak zobowiązanie opłacania rat przez 3 lata. Po 2 latach mogę stracić pracę, przestać chcieć prowadzić działalność gospodarczą, pójść na studia, wyjechać z kraju, samochód może mi się już znudzić.

Jakie są możliwe rozwiązania w tej kwestii.

Wiem, że można skrócić czas leasingu do 2 lat. Koszt około 1000zł. Potem sprzedać z vatem.
Możliwa jest cesja. Tu pytanie czy samochód 6 letni będę mógł komuś oddać, żeby to on spłacał dalej leasing i czy to jest w ogóle opłacalne.

#leasing #samochody
  • 7
Jakie są możliwe rozwiązania w tej kwestii.


@MrBanana: kupić za gotówkę. To jedyne wyjście jak chcesz mieć życie bez zobowiązań.

czy samochód 6 letni będę mógł komuś oddać

Jak tylko znajdziesz chętnego, a o to ciężko.
Po 2 latach mogę stracić pracę, przestać chcieć prowadzić działalność gospodarczą, pójść na studia, wyjechać z kraju, samochód może mi się już znudzić.


@MrBanana: A teraz wyobraź sobie, że ludzie biorą kredyty na mieszkania po 30 lat ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak serio, to zawsze możesz zrobić cesję, ale im starsze auto, tym może być trudniej o chętnego na nią. No chyba, że to jakieś wyjątkowe
o lising pytasz na stronie ze smieszkimi obrazkami? Jebni sie w łeb...


@samokost-amschtal: Straszne, na wypoku przecież wcale nie ma eksperta od leasingów czy kredytów hipotecznych, same durnie są...