Wpis z mikrobloga

Witam. Pisze do Państwa z dużym problemem, jakkolwiek że zdrowiem zawsze się udawało i leczyło się rzadko lecz problem dotyczy mojej 4 letniej córki. Od listopada moja córka zaczęła bardziej chorwać, kaszel kichanie, temperatura na zmianę. Pani doktor w kółko podawała jej te same leki do czasu jak się oburzyłem że leczenie nic nie daje. Zastosowała inny lek mimo to sytuacja była ta sama. 3 dni zdrowa 2 tyg chora. Jak mogę wpłynąć na kogokolwiek lub na NFZ na rzetelne leczenie mojego dziecka? Druga kwestia jest taka że wraz z żoną zauważyliśmy że córka ma problemy z wymowa i udaliśmy się do logopedy. Doktor stwierdził że wędzidelko musi być jak najszybciej podcięte bo córce krzywi się zgryz .Leczymy się w tej przychodni od 3miesiaca życia dziecka jak to możliwe że lekarz pediatra nie zauważył tego i nie dał skierowania do poradni specjalistycznej?

#nfz #pediatria #logopedia
  • 4
@panpytajnik320: bo pediatrzy nie znają się na wędzidełku. Jeśli córki jak była mała nie oglądał neurologopeda albo logopeda, to są spore szanse, że nikt tego nie umiał wykryć, niestety. Piszę to jako matka dziecka ze skróconym wędzidełkiem - to jest niby drobiazg a okazuje się, że mało kto potrafi się tym zająć jak trzeba. U nas lekarz podciął za płytko i trzeba było poprawiać. Pilnujcie ćwiczeń przed i po podcięciu, żeby
@panpytajnik320: od wszystkiego i od niczego, więc zna się po trochu na wszystkim, ale na niczym do końca (przynajmniej w większości przypadków). Ja podcinalam u niemowlaka wędzidełko, nie wiem czy podcina też u starszych dzieci, ale polecam dra Bargiela, na pewno odradzam dra Bartnika - u nas podciął za płytko (podobno często mu się to zdarza, bo tnie taśmowo i na odwal się) i trzeba było poprawiać.
@panpytajnik320: Najważniejsze to dobrze przygotować dziecko do zabiegu bo to dziecko musi być gotowe na podcięcie, przed i po zabiegu konieczne jest wykonywanie masażów. Logopeda powinien sprawdzić także funkcję: tor oddychania, połykanie, pozycję spoczynkową języka, gryzienie i żucie. Dopiero to daje jasny obraz konieczności zabiegu.