Wpis z mikrobloga

Wszystkich plusujących zawołam dokładnie za miesiąc 20 kwietnia i sprawdzimy kto miał racje.

Ja obstawiam przegraną Ukrainy:
- Odcięcie szlaków komunikacyjnych z PL.
- Oblężenie Kijowa,
- Charków, Sumy, Połtawa, Dniepr, Mikołajów padną.
- Pozostałych wezmą głodem.
- NATO zrobi nic.

Swoje prognozy możecie pisać w komentarzach.

#ukraina #wojna #geopolityka
  • 203
@problemat bez kitu. Tylko całe szczęście że my możemy się cieszyc ładna pogoda... A ktoś w tym momemencie siedzi w bunkrze i martwi się czy doczeka jutra. Straszne to jest.
@elon_w_zbozu: imo wojna pozycyjna, nie będzie dużych zmian, być może Mariupol padnie i coś od tej południowej strony niebezpiecznego się stanie. Istnieje też ryzyko, że Białoruś spróbuje wejść od północnego zachodu i wgl będzie pomysł nękania dróg zaopatrzenia z Zachodu na Ukrainę, ale imo Ukraińcy to wiedzą i będą tam się bronić i wiele się tam nie zadzieje. Do tego ze względu na rozciągnięty front działań i ryzyko miejsc inwazji, mała
Jakie straty wizerunkowe odrobi Konfederacja? Oni są już skompromitowani totalnie, popierają im tylko młoty z IQ poniżej 50 i opłacani idioci


@kubson93:

Chciałbym żeby tak było. Obawiam się jednak, że szybko odrobią to co teraz stracili. Imigranci są idealnym materiałem na budowaniu nacjonalistycznej propagandy.
Obstawiam podział Ukrainy na pół. Wschód do Rosji jako kolejna "republika". Część pozbawiona morza lub co najwyżej z Odessą i ze stolicą we Lwowie jako niezależny byt, który nasi będą chcieli koniecznie połączyć z Polską, co ostatecznie doprowadzi do nastrojów jak w latach 30. (°°
Ogólnie na podstawie mojego chlopskiego rozumu to mysle, że wojna sie raczej skonczy w polowie maja. Ukraina będzie sie musiała pogodzic z utratą dostepi do Morza Azowskiego i uznaniem dwóch srparatystycznych republik


@Rdzawo_brody98: Chciałbym żebyś nie miał racji ale niestety to chyba najbardziej prawdopodobny scenariusz wyniku tego konfliktu. Myślę że zachodniej granicy jak OP przepowiada nie odetną, za dużo sił potrzeba i za mało zysków. No i według mnie to potrwa
@elon_w_zbozu: Przecież tylko skończeni kretyni bez pojęcia o czymkolwiek wierzą w tę medialną papkę, mówiącą jakoby Ukraina rozrzucała wojska rosyjskie jak gnój po polu. W dodatku, że ruskie to dzieciaki bez butów i zębów wsadzeni do zardzewiałych czołgów.
Kacapy ponoszą straty ale swoje realizują. Wojnę wygrają a nam przypadnie zaszczyt wyżywienia milionów uchodźców, stania się obywatelami drugiej lub trzeciej kategorii we własnym kraju i generalnie zapaść gospodarcza.
Elo.