Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: hej, nie chce pisać w twoim wątku, bo tylko gówno burza powstanie, ale nie słuchaj gościa kubaklodz, straszne brednie Cj opowiada, i chyba już nie raz był prostowany w innych wątkach, ale takich już nie naprostujesz, a mówię np o zasadzie wielkości ryb na zbiornik, że niby 1cm na 1 litr wody, czyli arowana 100cm może być w zbiorniku 100 litrowym które ma 80 cm szerokości... Albo im mniejszy zbiornik tym większy filtr i mocniejsze oświetlenie... No bzdury straszne, filtr dobierasz tak, aby jego moc była około x10 jego pojemności, czyli do 10 litrów 100 litrów/h przepływu, ale ze producenci kłamią z wydajnością pomp, do tego szybko ich wydajność spadnie przy zabrudzeniu gąbek, to lepiej brać z naddatkiem, czyli do kostki 30 litrów coś między 400 a 500 l/h. A moc oświetlenia najbardziej zależy od głębokości zbiornika, bo to woda najbardziej ogranicza dostęp światła do roślin, przy zbiornikach powyżej 30 cm wysokości trzeba stosować dużo mocniejsze lampy aby rosły niskie rośliny, a przy takiej kostce do 30cm słupa wody wystarczą dużo tańsze, aquael robi dobre w miarę tanie, lub chihiros, chiński, ale to już sprawdzona marka, nie jakiś noname.
  • 77
@Taurus85: Ehh dzwonię po tych hurtowniach blisko (nie mam auta) i mi wszędzie wciskają tak chamsko ten gotowy zestaw i jakiś tani żwir bo „nie warto inwestować bo ludzie się zniechęcają a sama lampa chihiros to 300 zł”. Dlatego nie lubię stacjonarnie bo wiadomo że chcą wyprzedać to co mają zamiast mi sprowadzać xD Tych filmów obejrzałam już mnóstwo (te od Ciebie też), bardzo mnie zachęciły ale już się zestresowałam przez
@daddyissues_: sprzęt zdecydowanie najlepiej na allegro, najlepsze ceny i darmowy zwrot, absolutnie nie warto w sklepach stacjonarnych, tam tylko warto właśnie skały i korzenie, bo tam często masz taką piaskownicę, gdzie możesz sobie poukładać skałki i korzenie i dzięki temu wybrać konkretne sztuki pod swoją wizję aranżacji, na allegro skał tak nie dostaniesz, korzeni trochę jest takich konkretnych a nie wybieranych losowo, więc można próbować. takie głupie 5 cm więcej, a
@Taurus85: Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamówiłam już akwarium, dziś jadę do chłopa po korzenie i kamienie, uwzględnię to co piszesz. Zrobię jakiś szkielet w ciągu kilku dni i będę pewnie kombinowała dalej.
Ten dragon jakoś tak właśnie kojarzy mi się z jedną plażą na Santorini i może dlatego tak się tym jaram ale faktycznie nie wygląda najnaturalniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: łupek w pl dość popularny bo strasznie tani, dostaniesz go w sklepach budowlanych i tam gdzie kupuje się kostki na chodniki, ale ciężko powiedzieć aby był jakoś atrakcyjny, kształty dość foremne, mało naturalne, myślę że podobnie myślimy, więc nie byłabyś później zadowolona z efektu, no i lepiej nie łączyć kilku rodzai skał w jednym zbiorniku, tym bardziej takim małym. Najlepiej znaleźć jeden duży kamień, i go obudować 2,3 mniejszymi i
@Taurus85: Niestety tu nie mogę zamieścić filmiku ale daję screen bardzo wstępnego projektu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te deski są położone na trochę więcej niż akwarium ale generalnie ułożone na styk. Myślałam ze wyjdzie prostsze ale ta kompozycja ponoć będzie ciekawsza do lasu i dużej ilości roślin. Zobaczymy xD Kamienie to nie wiem co to, ale już nie chciałam kombinować. I kupiłam jakieś ichniejsze podłoże.

Chłop mi
daddyissues_ - @Taurus85: Niestety tu nie mogę zamieścić filmiku ale daję screen bard...

źródło: comment_1648145236FHOVelYxXcW46eJJHL8lJs.jpg

Pobierz
@daddyissues_: Aaa o filtr chodził Oasa, autokorekta mi poprawiła. Ale jakoś na Allegro nie widzę takieg 400/500 l. Ostatecznie usune pewnie kilka kamieni i trochę jeszcze kombinuje bo niektóre maja super wzorki albo fakturę a fotka ani filmik tego nie oddają.
@daddyissues_: pokaż ten filtr i podłoże. Korzeń fajny, a kamienie lepiej poukładać w jedną stertę, aby było miejsce odkrytego podłoża do sadzenia roślin, ale to jeszcze mocno się zmieni już w samym szkle. Oase to jedna z najdroższych firm akwarystycznych, ale i dobra, tylko jakim cudem stwierdził że ten będzie mniejszy od najmniejszego filtra na rynku Pat Mini ¯\_(ツ)_/¯
@Taurus85: Podłoże takie jak na foto, sprzedał mi po 20 za pakę 1 kg + gratis jakieś witaminy. Nie reklamował że lepsze tylko że praktycznie to samo bo go używają u siebie a rośliny mieli zacne.
Co do filtra to powiedział żeby kupić kubełkowy albo kaskadowy bo PAT zajmie sporo miejsca i może się nie zmieścić(korzenie są na styk ale mi się spodobały). Kaskadowy u mnie odpada bo przerobienie pokrywy będzie
daddyissues_ - @Taurus85: Podłoże takie jak na foto, sprzedał mi po 20 za pakę 1 kg +...

źródło: comment_1648152029grMkoE9HKSGEPvnNx0jqmy.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daddyissues_: czyli podłoże mało popularne wychodzi 160zl za 8 litrów, a sprawdzony Master soil jest za 145 zł... Słaby interes. Bo na opakowaniu jest 1 litr, a nie 1 kg, a to robi ogromną różnice. Niestety w wodzie wszystko robi się ciemniejsze, więc kamienie nie będą kontrastowe... Słabo widzę z asertywnością u Ciebie ;p no i na takie zakupy nie idzie się przed samym zamknięciem, to trzeba na spokojnie, przemyśleć, bo
@Taurus85: No mam spory problem z asertywnością, dlatego bardzo nie chciałam tam iść xD Poszedł niebieski żeby mnie pilnować i cały czas głaskał psy które tam były xD Jestem trochę załamana teraz tak szczerze no ale kamieni nie zamaluję a podłoża muszę dokupić albo to sprzedać a kupić to co chcę xD
Jeszcze nie. Właśnie w tym momencie dodaję do koszyka powoli resztę rzeczy i przeglądam OLX.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: podłoże spokojnie można mieszać z innymi, więc tragedii nie ma, ile go masz? Kamienie niby spoko, ale jednak do ciemnego podłoża nie będą tak dobrze wyglądać jak jasne Mountain, do tego czarne tło, więc je próbowałbym zwrócić jednak. One byłyby fajne przy jasnym podłożu i białym tle. I co z tą pokrywą?
@Taurus85: 3l= 3 kg (zważyłam). Zobaczę na razie jak będzie wyglądała ta kompozycja - jeśli za ciemno pomimo roślin to kupię nowe- tych pewnie jeszcze użyję w przyszłości bo niebieskiemu się spodobało. Ale lubię czarny :D Powinno mnie zaalarmować że facet nie był mi w stanie powiedzieć co to za kamienie (na 95% to scenery stone i jest nadzieja bo na podstawie fotek i filmików z dobrym oświetleniem wygląda ok).
Coraz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: najsłabszy kubełek eden 501 jest za 150zl, słaba pompa, ale nadrabia ogromną pojemnością na media filtracyjne, więc bije na głowę każdy wewnętrzny filtr. Ja bym tak jak wcześniej pisałem, zamówił taki na allegro gdy będzie już szkło, uruchomił go bez otwierania i użycie medii z zestawu aby spokojnie można go było po tygodniu oddać, w sumie nawet bez szkła można go potestowac z miską wody
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@daddyissues_: najtaniej widzę w sklepie trzmiel na allegro, więc od razu możesz u nich wziąć folie na tło, gąbkę na wlot, bo przy krewetkach lepiej mieć, bo czy to kubełek czy kaskada by wciągały krewetki. Może jeszcze coś Ci się rzuci w oczy to pytaj czy warto, wiele rzeczy się później przyda, typu 2 metry węża do podmian wody, choć to można załatwić przy takiej kostce jakimś litrowym pojemnikiem, albo pęseta
@Taurus85: Po nocy lekkiego załamania tymi cenami i zastanawianiu się za co kupię jedzenie i kosmetyki xD uspokoiłam się i komponuję zamówienie. Odmulacz z pompką i klej już mam bo kupiłam wczoraj. Nożyczki jakieś mam bo przycinam rośliny w domu (chyba że to nie to samo). Teraz kombinuję z filtrem, zapytałam po prostu sprzedawcy jaki by pasował uwzględniając Twoją poradę co do gęstości gąbki. Tło też jakieś wybrałam dwustronne czarno-białe. Do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daddyissues_: do takiego małego zbiornika to nie brałbym takiego czyścika, może za pół roku, szkoda kasy, tyle szyb obskoczysz ręką jak na filmie u zenka, odmulacz z pompką to też niepotrzebny szajs, każde niby nie drogie, ale później zbierze się z tych rzeczy kasa, której pożałujesz za lepszy filtr czy lampkę. Termometr też nie jest potrzebny, bo i grzałka jest zbędna, nie sądzę aby w mieszkaniu spadała Ci temperatura poniżej 18