Wpis z mikrobloga

  • 12
1077 + 1 = 1078

Tytuł: Człowiek, który był Czwartkiem
Autor: Gilbert Keith Chesterton
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788381167826
Tłumacz: Tomasz Bieroń
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 232
Metafizyczny thriller G.K. Chestertona łączy surrealizm z fantastyką w konwencji utrzymanej w zawrotnym tempie opowieści grozy.

W Londynie za czasów króla Edwarda z młodym człowiekiem nazwiskiem Gabriel Syme nawiązuje kontakt agent Scotland Yardu. Szybko zwerbowany przez policję, która dąży do infiltracji i sparaliżowania organizacji anarchistycznych, młody Syme zostaje skierowany w stronę podejrzewanego o anarchistyczne powiązania człowieka, który nazywa się Gregory. Wyrobiony literacko Syme debatuje z tym mężczyzną i zyskuje dostęp do jego szemranej organizacji - rady europejskich anarchistów. Tropy wiodą Syme’a do Francji, gdzie jego nadrzędnym celem staje się ustalenie tożsamości członków rady, których pseudonimy pochodzą od nazw dni tygodnia, i zdemaskowanie ich zbrodniczych planów…


To w sumie taki traktat filozoficzny, który nie do końca zrozumiałam, ale książka jest pełna angielskiego humoru, który mi odpowiada. Jest tu chaos, szpiedzy i rozważania teologiczne. Nie pada ani jeden trup za to mamy groteskowe sytuacje i zwroty akcji. Może i niektóre wypowiedzi są rozwlekłe a język momentami zbyt ozdobny, ale i tak książkę czyta się z przyjemnością. Na plus niejednoznaczne zakończenie. Książka mnie zaskoczyła bo nie jest o tym o czym myślałam, że jest xD

Na pewno do niej wrócę a w międzyczasie sięgnę po biografię autora.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
rassvet - 1077 + 1 = 1078

Tytuł: Człowiek, który był Czwartkiem
Autor: Gilbert Ke...

źródło: comment_16480212076NxZoFfXpAaUoXPeQczSDT.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 232
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Ekstremista (Remigiusz Mróz) - najnowsza recenzja usera George_Stark ★★★ (6.0 / 10) - Wpis »