Wpis z mikrobloga

Czy obecnie w tym kraju opłaca się jakaś inna praca niż it?
Trochę mnie to już #!$%@?. Ja rozwijam się w swojej branży (marketing) od 3 lat, kursy, konferencje, szkolenia, zmiany pracy itp i dochapalem się po 4 latach pracy 5k netto we Wrocławiu. Niby dużo, bo moi rodzice cale życie pracowali za prawie minimalna, więc no dla mnie to i tak jest spoko. Bo można wynająć na luzie mieszkanie, jeść co się chce na mieście, jeździć 5 razy w roku za granicę i jeszcze zostaje na odłożenie na emeryturę, ale jak widzę te historie o #programista15k to mnie skręca. Jestem zdolny, inteligentny, mógłbym nauczyć się dowolnej rzeczy, tylko że nigdy mnie to programowanie nie kusiło. I teraz stoję w rozkroku i nie wiem co zrobić. Z jednej strony nie mam teraz czasu ani chęci żeby się przebranżowić, z drugiej mam gotówki odłożonej tyle że mógłbym z rok nie pracować i się w tym czasie uczyć. Tylko nie wiem czy wolę robić coś co mnie autentycznie interesuje czy coś na czym można więcej zarobić. Skończyłem studia techniczne (automatyka) i prawie nikt z mojego kierunku się tym nie zajmuję xd. Spora część kolegów poszła w programowanie i widzę że zarabiają zajebiscie. Trochę zazdroszczę.
#programowanie #naukaprogramowania
  • 58
@sha128: nie mam zdolności manualnych żeby coś takiego robić xd. Teraz rozwijam się w filmowaniu i wiem że też można jako operator brać np 6-8k netto za dzień pracy, ale trzeba mieć swój sprzęt za 400k i spore doświadczenie. Tak czy siak to mnie jara i chyba tym się zajmę nie zważając na to czy będę dobrze zarabiał czy słabo.
@greenbong: Ja mireczku marketerem nie jestem, ale w wolnym czasie interesuje się sprzedażą & marketingiem i z moich obserwacji to typowi marketerzy B2C mają ciężko, bo konkurencja jednak duża. Jakbym miał iść w tym kierunku to tylko w stronę firm, które działają B2B. Tym bardziej, że niektóre osoby z branży, które śledzę wyraźnie wskazują, że jest niedobór marketerów B2B, którzy ogarniają temat.
przecież jako automatyk czy programista PLC ładne siano idzie skosić


@Adolf_Dolas: Gdzie? Ja skończyłem automatykę i widzę co robią znajomi, którzy zostali w branży i nie zmienili roboty na IT. Zarobisz ładnie, ale na kontraktach, jakieś platformy wiertnicze, wiatraki, wyjazdy, awarie itp. Wtedy to 15k masz razem z dietami, ale jakim kosztem. Ze wszystkich osób, które znam to najlepsze zarobki w branży, które znam to 16k na rękę jako członek zarządu